Безбедносна камера го снимила судирот на возовите во Грција

Безбедносна камера поставена на излезот од тунелот кај градот Лариса го снимила кобниот момент кога патнички и товарен воз се судрија, при што досега се потврдени 43 загинати.

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис денеска изјави дека причината за судирот е човечка грешка.

реклама

Свет

ЕУ против перење пари: Плаќањата во готово се ограничуваат на 10.000 евра

Read more

Столтенберг: Украина сѐ уште може да победи, но само со поддршка на НАТО

Read more

Американците распоредија ракети на Филипините, Кина веднаш испрати остра реакција

Read more

Declassified UK: Чарлс примил награда од украински нацист

Read more

Нови видеа

play_arrow

Јован Манев: Сите сме со една цел, да постигнеме добар резултат

Read more
play_arrow

Времеплов: 33 години од највредниот пенал на Дарко Панчев

Read more
play_arrow

7 најкатастрофални трансфери со кои фудбалерите си ги уништиле кариерите

Read more
play_arrow

Rammstein направи спектакл во Белград

Read more
play_arrow

Скопје за време на Прва светска војна

Read more
play_arrow

7 најдобри фудбалски сезони на сите времиња

Read more
play_arrow

15 најмистериозни подводни аномалии

Read more
play_arrow

Топ 15 најстрашни туристички атракции

Read more
play_arrow

Топ 20 мегапроекти што ќе бидат завршени во 2024 година

Read more
play_arrow

Каде најчесто грешиме со јадењето протеини?

Read more
play_arrow

Подемот и падот на првиот вегански фудбалски клуб

Read more
play_arrow

Топ 15 најморничави напуштени градови

Read more