ФИЛМОТ ПРИСТИГНУВА ВО ДОМАШНИТЕ КИНА НА 19 СЕПТЕМВРИ

Бред Пит ги открива мистериите на вселената во „Ad Astra“

Пристигна новиот трејлер за еден од најисчекуваните филмови оваа година, „Ad Astra“ со Бред Пит.

На ова патување на самиот раб на Сончевиот Систем, Рој (Бред Пит) ќе открие тајни кои го доведуваат во прашање човечкото постоење, како и нашето место во вселената.

Овој научно-фантастичен трилер е сместен во иднината, а Рој ќе се обиде да го пронајде својот исчезнат татко, легендарниот астронаут, кој го игра Томи Ли Џонс.

Покрај тоа што двајцата се астронаути, нивните заеднички цели се да се одговори на сите животни загатки кои се кријат во длабоката вселена.

Фантастичниот спој на вселенска авантура и не секогаш совршените односи меѓу луѓето ќе ги заинтересираат и гледачите кои не се фанови на научната фантастика.

Во новиот трејлер одблизу ќе се запознаеме со главниот лик и ќе дознаеме дел приказната на „Ad Astra“- (Per Aspera ad Astra) што на латински значи „Преку трња до ѕвездите“

Покрај Бед Пит во главната улога, во филмот играат Томи Ли Џонс, Лив Тајлер, Доналд Сатерленд и Рут Нега.

реклама

Што е амониум нитрат – соединението што наводно го крена Бејрут во воздух?

Read more

Во Словенија лекуваат COVID-19 со редесивир, фавипивавир и дексаметазон

Read more

Дали јаболковиот оцет помага за слабеење?

Read more

Пред и потоа: Прекрасни трансформации само со промена на фризурата

Read more

Филм & ТВ

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Ева Лонгорија има 45 години и изгледа неверојатно

Read more

Наја Ривера се удавила за неколку минути, покажа официјалниот извештај

Read more

Искрен трејлер за „E.T. the Extra-Terrestrial“

Read more

Сцена

  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Ева Лонгорија има 45 години и изгледа неверојатно

Читај повеќе
  • play_arrow

Руски рапер пронајден исечен на парчиња во замрзнувач

Читај повеќе

Наја Ривера се удавила за неколку минути, покажа официјалниот извештај

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „E.T. the Extra-Terrestrial“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Star Trek: Discovery“ продолжува наесен

Читај повеќе

Дуа Липа најави нов сингл со Мадона и Миси Елиот

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлер за воениот филм „The Resistance Fighter“

Читај повеќе
  • play_arrow

Документарци кои совршено го отсликуваат светот во кој живееме

Читај повеќе