ФИЛМОТ ПРИСТИГНУВА ВО ДОМАШНИТЕ КИНА НА 19 СЕПТЕМВРИ

Бред Пит ги открива мистериите на вселената во „Ad Astra“

Пристигна новиот трејлер за еден од најисчекуваните филмови оваа година, „Ad Astra“ со Бред Пит.

На ова патување на самиот раб на Сончевиот Систем, Рој (Бред Пит) ќе открие тајни кои го доведуваат во прашање човечкото постоење, како и нашето место во вселената.

Овој научно-фантастичен трилер е сместен во иднината, а Рој ќе се обиде да го пронајде својот исчезнат татко, легендарниот астронаут, кој го игра Томи Ли Џонс.

Покрај тоа што двајцата се астронаути, нивните заеднички цели се да се одговори на сите животни загатки кои се кријат во длабоката вселена.

Фантастичниот спој на вселенска авантура и не секогаш совршените односи меѓу луѓето ќе ги заинтересираат и гледачите кои не се фанови на научната фантастика.

Во новиот трејлер одблизу ќе се запознаеме со главниот лик и ќе дознаеме дел приказната на „Ad Astra“- (Per Aspera ad Astra) што на латински значи „Преку трња до ѕвездите“

Покрај Бед Пит во главната улога, во филмот играат Томи Ли Џонс, Лив Тајлер, Доналд Сатерленд и Рут Нега.

реклама

Полната Месечина почнува денес: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Шенон Доерти: Ќе снимам видео за да се збогувам со најблиските

Read more

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Експресен одговор за Навални од Кремљ

Read more

Филм & ТВ

Шенон Доерти: Ќе снимам видео за да се збогувам со најблиските

Read more

Топ 10 најдобри шпански серии на Netflix кои мора да ги гледате

Read more

„His House“ - новиот трилер на Netflix

Read more

Топ 20 филмови што ги надминаа очекувањата

Read more

Сцена

Шенон Доерти: Ќе снимам видео за да се збогувам со најблиските

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најдобри шпански серии на Netflix кои мора да ги гледате

Читај повеќе
  • play_arrow

„His House“ - новиот трилер на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 филмови што ги надминаа очекувањата

Читај повеќе

[КАЈГАНА рецензија] „Стела“ е филм за детето во секој од нас

Читај повеќе
  • filter

Започна снимањето на третиот дел на „Avatar“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 најдобри комедии на сите времиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Џим Парсонс уште во март фатил COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Никол Кидман и Хју Грант во новата мини-серија „The Undoing“ на HBO

Читај повеќе