АВСТРАЛИЈА ОПЕН 2023

Циципас избори полуфинале на Австрлија опен

Грчкиот тенисер Стефанос Циципас ќе игра во полуфиналето на Австралија опен. Гркот денеска во три сета го победи Јири Лехечка со 6:3, 7:6 и 6:4.

Противник на третиот носител во полуфиналето ќе биде Карен Хачанов од Русија.

Другата полуфинална двојка на Грен слемот во Мелбурн ќе биде позната утре по мечевите:

Бен Шелтон (САД) - Томи Пол (САД)

Новак Ѓоковиќ (Србија) - Андреј Рубљов (Русија).

реклама

Тенис

Циципас го победи Хачанов и се пласираше во финалето на Австралија опен

Read more

Сабаленка против Рибакина во ВТА финалето во Мелбурн

Read more

Таткото на Ѓоковиќ снимен со навивачи со проруски знамиња на Австралија опен

Read more

Ѓоковиќ си поигра со Рубљов и избори полуфинале во Мелбурн

Read more
 

Спорт

  • filter

Леброн и Јанис капитени на Ол-стар, познати првите петорки

Читај повеќе
  • play_arrow

Циципас го победи Хачанов и се пласираше во финалето на Австралија опен

Читај повеќе
  • play_arrow

Бизарна повреда на Дончиќ ја засени победата на Далас

Читај повеќе

Кејн: Сакам да освојам трофеи, но со Тотенхем

Читај повеќе
  • play_arrow

Забавната страна на тренинзите во Манчестер Сити

Читај повеќе
  • play_arrow

Сабаленка против Рибакина во ВТА финалето во Мелбурн

Читај повеќе

Ембиид: Немам одлучено дали ќе играм за Франција или за САД

Читај повеќе
  • play_arrow

Рома со преубаво видео му го честиташе 60-тиот роденден на Мурињо

Читај повеќе

Пике официјално се пофали со новата девојка

Читај повеќе