Дамките од бигор на славините можете да ги исчистите со хартија за печење

Трикот за чистење кој стана хит на TikTok изненади многумина и открива дека дамките од бигор на чешмите можете да ги исчистите со помош на хартија за печење.

Социјалните медиуми, а особено TikTok, можат да бидат одличен извор на совети и трикови кои ќе ви помогнат да го исчистите вашиот дом. Еден од најновите трикови што брзо стана популарен на TikTok е оној што сугерира користење на хартија за печење за отстранување на дамките од бигор од славините.

Едно од најгледаните видеа е она на Сидни Раз, тиктокер, кој вели дека ова е нешто што не го знаел додека не наполнил 30 години. Решил да го испроба трикот и да сними ако успее. Беше воодушевен од исходот, а трикот резултираше со неверојатно сјајна чешма.

@sidneyraz so shiny and scary #todayilearned #tipsandtricks #lifehack #cleaning #cleaninghacks @kudmari2 ♬ original sound - sidneyraz

Други тиктокери одлучија да го испробаат истиот трик со кој се препорачува користење хартија за печење на славините и беа шокирани од резултатите, со оглед на тоа колку може да бидат тврдоглави дамките од бигор.

Во коментарите, други препорачаа други методи, како на пример користење само сува крпа. Имаа и други трикови за други површини, а на пример се препорачува филтер за кафе за отстранување на дамки од прозорци и огледала.

@andrelifehack It’s magic😄😎 #lifehack #lifehacks #lifehackvideo ♬ оригинальный звук - This is hack
реклама

Само 3 луѓе на планетава можат да патуваат без пасош - меѓу нив не е папата

Read more

5 места во домот каде не треба да стои Wi-Fi рутерот - интернетот ќе биде бавен

Read more

Белите чорапи е најтешко да се исперат - со еден трик повторно ќе бидат сјајни

Read more

Лесен трик што ќе ги држи глувците надвор од подрумот, поткровјето или кујната

Read more

Живот

Хороскоп за 29 февруари: Што ќе му донесе овој посебен датум на вашиот знак?

Read more

Само 3 луѓе на планетава можат да патуваат без пасош - меѓу нив не е папата

Read more

Голем пролетен финансиски хороскоп: Кој ќе смени работа, а кој треба да штеди?

Read more

Колку долго може да ја оставите вашата мачка сама дома?

Read more
 

Магазин

Пет овошја кои го зголемуваат нивото на хемоглобин во крвта

Читај повеќе

Хороскоп за 29 февруари: Што ќе му донесе овој посебен датум на вашиот знак?

Читај повеќе

Кои млечни производи го намалуваат ризикот од дијабетес?

Читај повеќе

Бугарска реклама за велосипед од 80-тите

Читај повеќе

Истражување: Која возрасна група е најсклона кон секс на работа?

Читај повеќе

Само 3 луѓе на планетава можат да патуваат без пасош - меѓу нив не е папата

Читај повеќе

8 добри причини зошто да вклучите каранфилче во секојдневната исхрана

Читај повеќе

6 намирници чија консумација мора да ја намалите доколку сакате рамен стомак

Читај повеќе

Голем пролетен финансиски хороскоп: Кој ќе смени работа, а кој треба да штеди?

Читај повеќе