Дамките од бигор на славините можете да ги исчистите со хартија за печење

Трикот за чистење кој стана хит на TikTok изненади многумина и открива дека дамките од бигор на чешмите можете да ги исчистите со помош на хартија за печење.

Социјалните медиуми, а особено TikTok, можат да бидат одличен извор на совети и трикови кои ќе ви помогнат да го исчистите вашиот дом. Еден од најновите трикови што брзо стана популарен на TikTok е оној што сугерира користење на хартија за печење за отстранување на дамките од бигор од славините.

Едно од најгледаните видеа е она на Сидни Раз, тиктокер, кој вели дека ова е нешто што не го знаел додека не наполнил 30 години. Решил да го испроба трикот и да сними ако успее. Беше воодушевен од исходот, а трикот резултираше со неверојатно сјајна чешма.

@sidneyraz so shiny and scary #todayilearned #tipsandtricks #lifehack #cleaning #cleaninghacks @kudmari2 ♬ original sound - sidneyraz

Други тиктокери одлучија да го испробаат истиот трик со кој се препорачува користење хартија за печење на славините и беа шокирани од резултатите, со оглед на тоа колку може да бидат тврдоглави дамките од бигор.

Во коментарите, други препорачаа други методи, како на пример користење само сува крпа. Имаа и други трикови за други површини, а на пример се препорачува филтер за кафе за отстранување на дамки од прозорци и огледала.

@andrelifehack It’s magic😄😎 #lifehack #lifehacks #lifehackvideo ♬ оригинальный звук - This is hack
реклама

Живот

Најлошата првоаприлска шега: Кога Google направи хаос со мејловите

Read more

Што да направите кога некој зема заслуга за вашите постигнувања на работа?

Read more

Бруклин повторно готви: Затка од шише е тајната состојка

Read more

Пет хороскопски знаци кои ќе се збогатат до крајот на годината

Read more
 

Магазин

Најлошата првоаприлска шега: Кога Google направи хаос со мејловите

Читај повеќе

Шест заблуди кои ви го уништуваат сексуалниот живот

Читај повеќе

Кои се можните причини за вртоглавица?

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои се 15-те најбрзи авиони во светот?

Читај повеќе

Љубовен хороскоп за април 2023 година

Читај повеќе

Како да знаете дека ви недостига витамин Ц?

Читај повеќе
  • play_arrow

Стјуардеса стана интернет сензација откако ослабе 100 килограми

Читај повеќе

Зелени тестенини со печурки и свински врат

Читај повеќе

Јадењето навечер дебелее: Мит или вистина?

Читај повеќе