НЛФ СУПЕРБОУЛ 2020

Делфинот Ник го предвиде победникот на Супербоул

Јубилејното 55-то издание на Супербоул се игра в недела, а еден делфин од Флорида го даде своето предвидување за овогодинешниот победник.

Ник е делфин кој живее во „Клирвотер“ морскиот аквариум во Флорида. Тој доби задача да го предвиди победникот на настанот кој е веројатно најгледан спортски натпревар во САД.

Оваа сезона за место во финалето се изборија тимовите на Канзас Сити Чифс како победник на АФЦ и Тампа Беј Баканирс, шампион на НФЦ. Натпреварот ќе се игра на „Рејмонд Џејмс“ стадионот во Тампа, Флорида, кој е со капацитет од 65.618 гледачи, но поради пандемијата дозволено ќе биде присуство на 25.000.

Remote video URL

В недела вечер после полноќ, односно понеделник по македонско време во 00:30 часот, ќе видиме дали делфинот Ник го погоди победникот.

реклама

Новата хит серија на Netflix растура, фановите предупредуваат: Не е за секого

Read more

Бил Гејтс: Можеби нѐ чека уште посмртоносен вирус, треба да се подготвиме

Read more

Како да забележите дека некој маж е вљубен во вас?

Read more

Зошто ме извади? - Рангник откри што му рекол нервозниот Роналдо

Read more

Останати спортови

Нордијците Јада и Цветановска ќе нѐ претставуваат на ЗОИ во Кина

Read more

Мекгрегор најплатен спортист во светот, еве колку заработува по минута

Read more

Кобајаши победник на новогодишната турнеја Четири скокалници

Read more

Како иранскиот Хулк се подготвува за мечот на годината?

Read more
 

Спорт

ЕП ракомет: Црна Гора ја изненади Хрватска

Читај повеќе

Леброн: Имаме добар тим, но немаме резултат, многу сум разочаран

Читај повеќе

ФИФА воведува нови правила за позајмување играчи

Читај повеќе

Шпански медиум тврди: Милан и Торино го сакаат Барди

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Ибра: Голот на сезоната во Италија го постигна дефанзивец резерва

Читај повеќе

Леброн стигна до 10.000 скокови во кариерата

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто ме извади? - Рангник откри што му рекол нервозниот Роналдо

Читај повеќе
  • play_arrow

Трипл-дабл со 49 поени на Јокиќ и неверојатна асистенција за победа по продолженија

Читај повеќе

Судот објасни зошто ја одбил жалбата на Ѓоковиќ и го депортирал

Читај повеќе