Десетте најголеми ривалства во фудбалот во овој момент

А.С.
/ 27.10.2020 / 20:27

Во најновиот Топ 10 на Football Daily се анализираат најзаострените ривалства во светот на фудбалот во моментов.

Од Солскјер и неговата добронамерна, но сепак несреќна средба со Мурињо, до Франк Лампард кој има тензии со Јирген Клоп, ова се навистина интересни „темпирани бомби“ кои одвај чекаме да „пукнат“.

Секако, тука се и ривалствата меѓу фудбалерите, како она меѓу Мохамед Салах и Садио Мане, но и лабилната врска меѓу Пол Погба и неговиот агент Мино Раиола.

Да не го заборавиме и Меси и неговиот спор со шефот на Барса, Бартомеу.

реклама

Нови видеа

play_arrow

Идеја за десерт: Печени јаболка со цимет, ореви и суво грозје

Read more
play_arrow

Зошто е важно да бидете искрени од првиот ден во врската?

Read more
play_arrow

Моментот кога огромен алигатор изеде птица за неколку секунди

Read more
play_arrow

Зошто Американците не смеат да пијат алкохол до 21 година?

Read more
play_arrow

10 најконтроверзни сопственици на фудбалски клубови

Read more
play_arrow

15-минутни секси вежби со Памела

Read more
play_arrow

Брзи и вкусни идеи за појадок со Гордон Ремзи

Read more
play_arrow

Рај за велосипедисти

Read more
play_arrow

Транспорт на отворено море: Дронови кои им пркосат на ветровите и брановите

Read more
play_arrow

Како да се ослободите од подуеност на стомакот?

Read more
play_arrow

Неверојатна борба меѓу тигар и мечка

Read more
play_arrow

Првиот тим на Клоп во Ливерпул: Каде се сега?

Read more