Директно од 3019 година: Renault TREZOR е најубавиот автомобил во светот

Кога автомобилските дизајнери ќе решат да креираат магија, понекогаш успеваат да креираат нешто толку магично што ќе ве натера да останете со подзината уста. Еден од тие автомобили е Renault TREZOR – концепт на француската компанија кој изгледа како да допатувал директно од иднината.

Renault TREZOR е автомобил кој не е наменет за секојдневна употреба – тоа би требало да ви е јасно уште по самиот изглед на возилото. Но, внатрешниот и надворешниот дизајн покажуваат колку способна е станата автомобилската индустрија во последните години, барем кога се работи за разбирање на естетиката и потребите на возачите.

Со TREZOR нема да добиете чувство како на семеен автомобил, туку ќе се почувствувате како вистински тркач во суперавтомобил. Всушност, Renault TREZOR е токму тоа – суперавтомобил.

реклама

Авто-мото

Гаража од соништата

Read more

Suzuki Jimny VS Dacia Duster: Кој е побрз на опасен терен?

Read more
Ајде да се тркаме: McLaren Speedtail против борбен авион

Ајде да се тркаме: McLaren Speedtail против борбен авион

Read more
Какво е возењето при брзина од 1.011 км/ч?

Какво е возењето при брзина од 1.011 км/ч?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Осврт на „Музеј на невиноста“ од Орхан Памук

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за видеоиграта Project Cars 3

Read more
play_arrow

5 рецепти за крофни

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Матуранти 2020

Read more
play_arrow

Како да го избришете профилот на Zoom?

Read more
play_arrow

Идеја за појадок: Вкусен тост со авокадо

Read more
play_arrow

Утрински стомачни на празен стомак

Read more
play_arrow

10 најскапи откази на фудбалски менаџери

Read more
play_arrow

Гејмерски рекорди кои најверојатно никогаш нема да бидат срушени

Read more
play_arrow

Каролина Куркова ги споделува домашните рецепти за убавина

Read more
play_arrow

Колку протеини треба да внесувате дневно?

Read more
play_arrow

Научната фантастика како инспирација за денешните роботи

Read more