Дочекајте ја есента подготвени: Совети за совршен стајлинг

Летото е при самиот крај, затоа есента треба да ја дочекаме подготвени. Заборавете на светлата облека и кармините во розови нијанси, затоа што есента ги носи своите бои со неа.

Стилистите и професионалните мејкап артисти ги споделуваат нивните совети за совршен стајлинг оваа есен.

Црвен мат кармин

Во лето преферирате посветли тонови на кармин. Затоа, оваа есен ставете го во прв план вашиот омилен црвен мат кармин. Не мора да го носите само за вечерно излегување. Совршено прилега на секојдневните модни комбинации.

Подгответе ги усните пред спиење со благ пилинг и балсам за усни, затоа што кожата во есен е посува.

Smokey Eye

Овој начин на шминкање никогаш не излегува од мода. Оваа есен, сивите и црните тонови заменете ги со топли кафеави и беж нијанси.

 

 

Изберете ги вашите три омилени неутрални сенки. Нанесете на целиот капак, како база, кремастата сенка ставете ја на аголот од окото, а темната по должина на капакот, ставете малку маскара и подготвени сте.

Редовно негувајте ја косата

Раната есен е вистинско време за хидрирање на косата, за да ја нахраните и регенерирате од последиците од Сонце и сол.

Негуваната коса е убава коса, па затоа не заборавајте дека треба да ги обновите врвовите и заминете на фризер.

Направете третман на лицето

Украдете два часа за себе и заминете кај вашата козметичарка.

Хидрирајте го лицето за да го подготвите за студените денови кои следат.  

 

 

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more

Како би ја опишале Македонска Пошта во една фотографија?

Read more

Сабота и недела неработни, породилно отсуство 1 година и зголемување на минималната плата, бара ССМ

Read more

Стил

Толку е убава што луѓето мислат дека е кукла

Read more

Наоми Кембел разголена за Valentino

Read more

Dior уште еднаш покажа зошто е модна куќа без конкуренција

Read more

Пред и потоа: Колку може фризурата да ве трансформира?

Read more

Магазин

  • play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Читај повеќе

Вирална дилема: Која зебра гледа во камерата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Хумус на турски начин

Читај повеќе
  • play_arrow

Да ти нацртам: Што значи безбедна дистанца од 2 метра?

Читај повеќе

Како би ја опишале Македонска Пошта во една фотографија?

Читај повеќе
  • play_arrow

На плажите низ Флорида шета Смртта: Само ве потсетувам на вирусот

Читај повеќе
  • filter

Среќен роденден, Никола Тесла

Читај повеќе
  • play_arrow

Како заштитната маска да биде уште побезбедна?

Читај повеќе
  • play_arrow

Германски виролог: Ќе има и трет бран, мора да научиме да живееме со вирусот

Читај повеќе