Дона од Baywatch ја откри тајната како на 54 години изгледа прекрасно

Дона Д'Ерико многумина ја паметат по улогата во серијата „Baywatch“, а неколку децении по нејзиното емитување, актерката изгледа како да не остарела ниту ден.

Со оглед на тоа што нејзиниот изглед привлекува внимание дури и во шестата деценија од животот, Д'Ерико во интервју за Fox News истакна дека исхраната базирана на растенија е тајната на нејзиниот младешки изглед.

„Искусив многубројни придобивки, како почиста кожа, подобро варење, подобар сон, но тоа не е причината зошто го правам тоа. Го правам тоа заради животните“, и нагласи дека најмногу јаде овошје и зеленчук.

„Сакам да имам залихи од зеленчук, овошје, јаткасти плодови и авокадо“, објасни таа.

Откри и дека сака редовно да јаде во текот на денот наместо да консумира три обилни оброци и дека со овој начин на исхрана се чувствува подобро.

Кога станува збор за нега на кожата, изјави дека користењето крем со заштитен фактор е нејзиниот избор.

„Претходно користев масло за бебиња и се сончав за да потемнам. Престанав да го правам тоа. Цело време имам крема за сончање, без разлика на сезоната. Ако ми се присака малку овеќе боја, употребувам средство за самопотемнување или хидратантен крем во боја. Сакам да се грижам за мојата кожа најдобро што можам и првото нешто што можам да направам е да се сокријам од сонцето“, рече таа.

Актерката неодамна беше критикувана затоа што се снимала во бикини велејќи дека е премногу стара, но Д'Ерико одговори дека ќе прави што сака.

Инаку, таа глумеше во серијата „Baywatch“ од 1996 до 1998 година. Позираше за насловната страница на магазинот Playboy во 1995 година. Беше и водителка на шоуто „Battlebots“. Некои од филмовите во кои имаше улоги се „Intervention“, „Inconceivable“ и „The Making of Plus One“.

реклама

Авион ја промаши пистата кај Монпелје и заврши во езеро

Read more

Потенцијално сценарио: Како би изгледал нуклеарниот напад на Путин во Украина?

Read more

Надал плачеше за Федерер, на крајот и Ѓоковиќ се расплака

Read more

Прво сценарио: Русите фрлаат нуклеарка, Американците одговараат и толку  - кое е второто?

Read more

Филм & ТВ

Мила Кунис: Немаме намера да израснеме разгалени детишта

Read more

„Најсреќниот човек на светот“ е македонски кандидат за Оскар 

Read more

Дона од Baywatch ја откри тајната како на 54 години изгледа прекрасно

Read more

Трејлерот за хорор филмот „Smile“ ги преплаши луѓето

Read more
 

Сцена

Мила Кунис: Немаме намера да израснеме разгалени детишта

Читај повеќе
  • play_arrow

„Најсреќниот човек на светот“ е македонски кандидат за Оскар 

Читај повеќе
  • filter

Дона од Baywatch ја откри тајната како на 54 години изгледа прекрасно

Читај повеќе
  • play_arrow

Шакира по раскинувањето со Пике: Жртвував сѐ за тој да биде фудбалер

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлерот за хорор филмот „Smile“ ги преплаши луѓето

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за серијата Notre Dame

Читај повеќе

Нови приказни од светот на Star Wars

Читај повеќе
  • play_arrow

По „Преспав“, вечерва првата епизода на серијата „Куќен притвор“ на МРТ 1

Читај повеќе
  • play_arrow

Новиот филм за Мерилин Монро ги вознемири гледачите

Читај повеќе