Дона од Baywatch повторно воодушеви со изгледот во шестата деценија

Дона Д'Ерико, која се прослави со улогата во култната серија „Baywatch“, повторно ги воодушеви своите следбеници со својот изглед во шестата деценија.

Имено, Дона на својот Instagram профил објави фотографија во бикини и доби голем број комплименти.

„Твојата убавина го одзема здивот“, напиша еден корисник на споменатата социјална мрежа.

„Ја обожавам оваа фотографија“, додаде друг.

На 30-ти месецов таа ќе го прослави својот 55-ти роденден.

Претходно Дона откри дека имала операција за отстранување на вишокот масни наслаги од стомакот и рацете. Не ѝ се допаѓа кога некои следбеници ја критикуваат и велат дека нејзиниот добар изглед е целосно поради операциите.

„Ми пишуваат: 'Твоето тело е создадено во операционата сала'. Дозволете ми да ви кажам нешто. Тоа едноставно не е точно. Нема пари што можат да го направат тоа. Секој ден тренирам напорно во теретана“, рече таа.

Во интервју за Fox News истакна дека исхраната базирана на растенија е исто така една од тајните на нејзиниот младешки изглед.

Инаку, Ерика беше дел од „Baywatch“ од 1996 до 1998 годинба. Позираше за насловната страница на магазинот Playboy во 1995 година.

Беше водителка на шоуто „Battlebots“. Некои од филмовите во кои имаше улога се: „Intervention“, „Inconceivable“, „The Making of Plus One“.

Тагови
реклама

Како Американците го „украдоа“ најнапредниот советски хеликоптер?

Read more

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Read more

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Што да јадете за здрав црн дроб?

Read more

Филм & ТВ

The Simpsons враќаат озлогласен лик од првата сезона

Read more

Први снимки од снимањето на 6. сезона на The Crown

Read more

КАЈГАНА ПРЕПОРАКА: Зошто треба да ја гледате серијата You на Netflix?

Read more

Официјален трејлер за The Night Agent

Read more
 

Сцена

The Simpsons враќаат озлогласен лик од првата сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Први снимки од снимањето на 6. сезона на The Crown

Читај повеќе
  • play_arrow

КАЈГАНА ПРЕПОРАКА: Зошто треба да ја гледате серијата You на Netflix?

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за The Night Agent

Читај повеќе
  • play_arrow

Орландо Блум се распеа среде паб за Свети Патрик

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв трејлер за BEEF, новата серија на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

10 моменти во Friends во кои се пронаоѓаме и денес

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Disney „рециклираат“ анимации?

Читај повеќе