Двојна неволја за Сара Конор во трејлерот за „Terminator: Dark Fate“

Првиот трејлер за римејкот на популарната франшиза „Terminator“ е конечно тука, а во него Сара Конор и омилениот Т-800 се соочуваат со голема неволја. „Terminator: Dark Fate“ ги брише случувањата од последните три филма и започнува онаму каде што заврши култниот „T2: Judgement Day“.

Во режија на Тим Милер („Deadpool“) а под продукциската палка на Џејмс Камерон, „Terminator: Dark Fate“ ги враќа Арнолд Шварценегер и Линда Хамилтон во добро познатите улоги кои публиката ги засака во првите два филма. А како негативец во новиот филм имаат сосем нов Терминатор (Габриел Луна), кој ја има моќта да генерира свој дупликат, па со тоа претставува двојна опасност.

Премиерата на „Terminator: Dark Fate“ е закажана за 1 ноември.

реклама

Филм & ТВ

Како Шарлиз Терон вежбаше за акционите сцени во „The Old Guard“

Read more

Наја Ривера најверојатно се удавила, потрагата продолжува

Read more

Семејно советување ги подобри односите меѓу Бред Пит и Анџелина Џоли

Read more

Стигна трејлерот за продолжението на Netflix хитот „The Kissing Booth“

Read more

Нови видеа

play_arrow

10-минутни лесни вежби за затегнат задник

Read more
play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Хумус на турски начин

Read more
play_arrow

Да ти нацртам: Што значи безбедна дистанца од 2 метра?

Read more
play_arrow

Дуа Липа објави нов спот за „Hallucinate“

Read more
play_arrow

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more
play_arrow

Како ќе патуваме со авион во ковид иднината?

Read more
play_arrow

8-минутни вежби за стомачни со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Споредба на Хрватска и Србија

Read more
play_arrow

Дали е подобро да се посвои машко или женско маче?

Read more
play_arrow

Стигна трејлерот за продолжението на Netflix хитот „The Kissing Booth“

Read more
play_arrow

Летен фит предизвик: Затегнете ги нозете

Read more