Експертите на НАСА откриваат: Како се поврзани облаците и промената на климата?

Земјата е најнабљудуваната планета во нашиот Сончев Систем и има цела флота сателити што го следат нашето небо. Благодарение на нив, научниците имаат подобри сознанија за тоа како се менуваат облаците и како тие влијаат на промените на климата.

Во панел дискусијата на НАСА учествуваат: доктор Кејт Марвел (научник од Институтот за вселенски истражувања Годард при НАСА), доктор Греам Стивенс (еден од директорите на Центарот за климатски науки) и доктор Брајан Кан од Atmospheric Infrared Sounder Cloud Algorithm Lead, JPL.

реклама

Наука и технологија

Руско-сириска поморска парада

Read more

Неверојатни снимки од Марс во 4K резолуција

Read more

Поларните мечки би можеле да изумрат до крајот на 21 век

Read more

Ова е жената која ја води првата арапска вселенска мисија на Марс

Read more

Нови видеа

play_arrow

Здрав предизвик: Како да ја убиете зависноста од шеќер?

Read more
play_arrow

Петгодишно момче пливаше со најголемата ајкула во светот

Read more
play_arrow

Топ 10 локации во Шпанија кои мора да се посетат

Read more
play_arrow

Автомобил од буквално 1 коњска сила

Read more
play_arrow

Девојче спасено откако 24 часа минало под урнатините во Бејрут

Read more
play_arrow

Индиска кујна: Научете неколку рецепти

Read more
play_arrow

Шест трикови како да научите да читате говор на тело

Read more
play_arrow

Анти-корона меур - бизарен дизајн на заштитен шлем

Read more
play_arrow

Предлог за 10-минутно утринско вежбање

Read more
play_arrow

Четири рецепти за мезиња со јајца

Read more
play_arrow

Едноставни вежби за нозе за почетници

Read more
play_arrow

Три рецепти за пилешко со пармезан

Read more