Ериксен: Тешко ми е да тренирам во подрум

„Ова е најголемата пауза без фудбал во мојот живот, не сум допрел топка веќе 7 недели“, се жали Данецот од редовите нa Интер.

Данскиот репрезенттаивец, кој на крајот од јануари дојде во Интер од редовите на Тотенхем, даде интервју за данскиот дневен весник Morgenavisen Jyllands-Posten во кое се пожали колку му е тешко во самоизолација.

„Тешко е, навистина е тешко. Замислете, во мојата куќа во Милано има околу 70 метри патека од мојот подрум до соседната куќа. Теоретски, би можел да трчам 35 метри, но потоа доаѓа кривина и ходникот завршува со последните метри. Навистина е тешко да се тренира дома во овие услови“, вели Ериксен.

„Не сум допрел топка веќе 7 недели. Ова е најголемата пауза без фудбал во мојот живот, ептен ми фали играњето со топка“. Се жали и на тренинзите кои ги прави дома: „Тешко е, многу се различни“.

За време на задолжителниот карантин Eриксен отkри дека и бил запрен од полиција бидејќи бил затекнат надвор од домот.

„Еден ден ме запре полиција во Милано. Со мојот лош италијански морав да им објаснувам зошто бев излезен и требаше да им покажам документи“.

реклама

Проститутките први на удар на засилените КОВИД мерки

Read more

Турски F-16 урнал ерменски Su-25 авион

Read more

Се влошува војната меѓу Ерменија и Азербејџан

Read more

Еротски колаж

Read more

Фудбал

Милан го бара Далот

Read more

Ќе има ВАР на баражот Македонија - Косово

Read more

Газдата на Атлетико го повика Меси да му се приклучи на Суарес

Read more

Конте: Примивме многу голови? Па Сити прими 5

Read more

Спорт

Милан го бара Далот

Читај повеќе

Металург обезбеди пласман во групната фаза од Европската лига

Читај повеќе

Поради позитивни кај ПИК Сегед одложен натпреварот со Вардар

Читај повеќе

Ќе има ВАР на баражот Македонија - Косово

Читај повеќе

Ѓоковиќ го елиминираше противникот на стартот на Ролан Гарос

Читај повеќе

Газдата на Атлетико го повика Меси да му се приклучи на Суарес

Читај повеќе

Конте: Примивме многу голови? Па Сити прими 5

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се случува со правилото за игра со рака?

Читај повеќе

УЕФА не планира да го одложи натпреварот на Арарат-Ерменија со Црвена звезда

Читај повеќе