Есенска „генералка“ – брзо, лесно и економично до блескав дом

Есенските денови изминуваат, а со нив секојдневно паѓаат и температурите, па тоа се повеќе не затвора во нашите топли домови каде сакаме удобно да го поминеме времето со филџан чај и некоја добра книга. Но, по летните денови, кога слободното време максимално го користевме да ги фатиме сончевите зраци и да се разладиме покрај вода, сега на домот му треба добра „генералка“.

Есента не’ прави и малку мрзеливи, но желбата за блескав дом во кој ќе ги уживаме студенте денови не поминува, па она што ќе не „спаси“ се практични уреди со кои за само еден ден нашето топло катче ќе стане совршено.

Samsung, следејќи ги постојано желбите и потребите на луѓето и модерниот начин на живеење,  неуморно работи на создавање на производи кои ни заштедуваат средства, енергија и она што скапоцено – време. Па наместо денови поминати во чистење на домот и подготовка за зимските денови, со користењето на овие апарати добиваме време да се опуштиме и да уживаме во совршената глетка создадена од чистината на нашиот дом.

Еден од најважните сегмети за одлична генералка, е беспрекорното чистење на нашите подови, а за тоа е создадена фантастичната Bespoke Jet™ AI стик правосмукалката која има моќност на вшмукување до 280W, максимална моќност на моторот од 720 W и сад за прашина што сам се празни, а со тоа максимално ќе ви го олесни чистењето, а вашиот дом ќе го направи блескав.

Но она што навистина маѓепсува, се нејзиниот дизајн што е креиран да изгледа како стилски дел од ентериерот и иновативното решение за вградена вештачка интелигенција која овозможува анализање и одредување на типот на подот со цел да се оптимизира процесот на вшмукување и да се обезбеди максимална ефикасност на батеријата која има 80% поголем капацитет од претходниот модел. Преку апликацијата SmartThings и Smart Wi-Fi поврзување, лесно се приспособуваат и функциите на овој уред, додека опцијата за паметна самодијагностика е задолжена за одржување на врвните перформанси.

Време е и за менување на постелнините и прекривките, па летните треба да се исперат и складираат и секако сакаме да мирисаат прекрасно до наредното лето, па за тоа ќе се погрижи машинaта за перење и сушење со предно полнење со Ecobubble™ и BESPOKE дизајн со SpaceMax™, со која вашата постелнина ќе сјае, но исто така ќе се погрижи и за да имате чисти и миризливи крпи со кои за миг ќе ја избришете прашината од работните површини. Со иновативната технологија Ecobuble, добивате машина која ќе користи ладна вода и без замерка темелно ќе ги пере вашите алишта. Овозможува да уживате во ефикасно перење, дури и на ниски температури. Ecobubble™ го претвора детергентот во меурчиња и така бргу навлегува во ткаенината и го подобрува отстранувањето на нечистотиите до 24%. Ја намалува потрошувачката на енергија до 70% и ја зачувува бојата и текстурата на облеката со зголемена нега на ткаенините до 45,5 % и сето тоа овозможено за перење со поголем капацитет до 11 кг.  

Remote video URL

Покрај генералката, есента ни буди и други желби, да подготвиме зимница за максимално да уживаме во студените денови, во топол и чист дом и храна на трпезата која ги буди сите наши сетила, па затоа е создадена рерната со еден вентилатор со природна пареа и Bespoke дизајн која ни нуди многу поинтересно искуството во кујната. Со SmartThings Cooking се заштедува време и се намалува заморот од готвењето. Ги разбира нашите потреби и ни препорачува персонализирани рецепти, а создава и неделен план на оброци. Исто така, нуди и упатства за готвење и овозможува лесно купување намирници. Она што е извонредно е што може да се користи целата рерна, а истовремено да се ужива во исклучителната енергетска ефикасност A+ со режимот Eco convention. На тој начин штеди енергија бидејќи троши помалку струја, а сепак ја добиваме практичноста на големиот и флексибилен простор во рерната. И ги намалува штетните емисии на CO2.

Кога станува збор за зимницата и нејзинато скалдирање, Samsung го создаде незаменливиот фрижидер со долен замрзнувач со BESPOKE со кој добиваме  можност да креираме прекрасен модерен и уникатен кујнски простор со приспособлив дизајн. Достапни се шест материјали: сатенско стакло, атрактивно стакло, чисто стакло, теракота метал, вистински не’рѓосувачки и челичен метал. Може да ги комбинираш со разни бои на вратите.  Исто така овој прекрасен фрижидер работи многу тивко и штеди многу енергија. 

Сите знаеме дека не сите намирници се исти и изискуваат различни оптимални температури. Некои треба да се изладат малку подобро од останатите и затоа со овој фрижидер ни се овозможени две температурни зони, а фиоката Humidity Fresh + е тука да ја одржи совршената влажност. Функцијата All Around Cooling ни овозможува рамномерно ладење или едноставно сеопфатен систем на ладење, а за одржување на константна температура и подолга свежина на храната, се грижат стратешки поставени отвори за вентилација.

Инвестирањето во енергетски ефикасни производи не води до ниски сметки за електрична енергија, а со тоа и создавање на долгорочни заштеди. Со производите на Samsung добивате ултра модерен, практичен, блескаво чист дом, а при тоа штедите време, пари и енергија.

Квалитет што се исплати, заштеда што се памети

Сега е одличен момент да го збогатите вашиот дом со извонредни уреди и апарати за домаќинството од производителот Samsung, бидејќи можете да ја искористите промоцијата која трае од 2.10. до 28.10.23 или до истрошување на залихите. Фантастични 25% попуст и гаранција до 5 години за долгорочна сигурност ве очекуваат, доколку сега се одлучите памтно да инвестирате во вашиот дом.

Повеќе информации за производите можете да прочитате на следниве линкови:

https://www.samsung.com/mk/vacuum-cleaners/stick/bespoke-jet-ai-black-vs28c9784qk-ge/

https://www.samsung.com/mk/washers-and-dryers/washing-machines/ww5000b-led-front-loading-ecobubble-bespoke-design-with-spacemax-hygiene-steam-11kg-white-ww11bba046aele/

https://www.samsung.com/mk/cooking-appliances/ovens/nv7000b-4-series-single-fan-4series-single-fan-nv7b41207as-u3/

https://www.samsung.com/mk/refrigerators/bespoke-refrigerators/rb7300-344l-black-rb34a7b5e22-ef/

https://www.samsung.com/mk/offer/smart-saving-2023/

реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

10 добри навики на паровите кои остануваат заедно засекогаш

Read more

Промо

BMW1 во Скопје, луксузни патувања за Дубаи во Тетово, Битола, Кривогаштани и Скопје, МЕГАВИН.МК донесе среќа низ цела држава

Read more

Празници се ближат! Coca-Cola го најавува караванот што го прославува духот на Дедо Мраз во сите нас

Read more

10 години во Singular низ призмата на првите вработени во македонската канцеларија

Read more

Овие празници Coca-Cola го слават духот на Дедо Мраз во сите нас

Read more
 

Ново

Обдукцискиот наод за Вања сè уште не е изготвен и доставен до обвинителството

Читај повеќе

Путин: Западот никогаш нема да успее да ја ослаби и уништи Русија

Читај повеќе

Левица: Никој не се грижи за бегалците од конфликтот во 2001 година

Читај повеќе

Заврши есенскиот дел во 1.МФЛ, мешаница на врвот и на дното

Читај повеќе

Вучиќ најави изградба на гасна интерконекција кон Македонија

Читај повеќе

Потпишан најголемиот договор во историјата на американскиот спорт

Читај повеќе

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Читај повеќе
  • play_arrow

Лејкерс го освоија НБА купот – МВП трофејот за Леброн Џејмс

Читај повеќе
  • filter

10 декември 1868, во Лондон проработел првиот семафор

Читај повеќе