АТП ФИНАЛЕ ЛОНДОН 2019

Федерер се врати во игра за пласман во полуфиналето

Швајцарецот со победа од 2:0 над Беретини ја оствари првата победа во групната фаза на финалето во Лондон.

Откако претрпе порза од 2:0 од Доминик Тим во првото коло, Роџер Федерер денеска ја забележа првата победа. Тој со 7-6 и 6-3 го совлада Италијанецот Матео Беретини и се врати во игра за пласман во полуфиналето.

Во третото коло Швајцарецот ќе има тешка задача против Новак Ѓоковиќ кој вечер од 21 часот игра против Тим во дуел на двајцата кои досега остварија победи бидејќи Србинот во првото коло славеше со 2:0 над Беретини.

Првите двајца од оваа група Б ќе продолжат во полуфиналето каде ќе вкрстуваат со двајцата најдобри од групата А каде што се натпреваруваат Александер Зверев, Стефанос Циципас, Рафаел Надал и Даниил Медведев.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Русија го одобри лекот Коронавир за лекување од COVID-19

Read more

Се затвораат плажите во Шпанија

Read more

Филипче: Денеска имаме рекорден број на оздравени од COVID-19

Read more

Ракомет

Македонските ракометарки во група со Исланд, Литванија и Грција

Read more

Лазаров: Ќе останам во спортот како тренер

Read more

Вардар доби тешка група во Лигата на шампионите

Read more

Вардар ќе биде носител во жрепката во ЛШ

Read more

Спорт

  • play_arrow

Елмас славеше на гости кај Пандев

Читај повеќе
  • play_arrow

Барса го доби градското дерби и го испадна Еспањол

Читај повеќе
  • play_arrow

Феноменот на Милан не е Ибра, туку чудесниот Ребиќ

Читај повеќе

Загина светскиот шампион во сноубординг Алекс Пулен

Читај повеќе

УЕФА ги објави сите детали за историската жрепка за завршницата на ЛШ

Читај повеќе

Македонските ракометарки во група со Исланд, Литванија и Грција

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Времеплов: 30 години од најдосадното мундијалско финале

Читај повеќе

Инѕаги: Да не беше прекинот, Лацио ќе беше шампион

Читај повеќе
  • play_arrow

Младиот Давид Тошевски потпиша за Ростов

Читај повеќе