Фејл на годината: Она кога одговорот ти е пред очи

Учесник во популарниот шпански ТВ-квиз „Ahora Caigo“ стана толку популарен со неговиот фејл што за него знаат и луѓе кои не следат квизови.

На прашањето „Што е Стив Роџерс во филмот ‘The Avengers’?“ тој има три можни опции: „Доктор“, “Господин“ и „Капетан“.

Покрај фактот дека прашањето е прелесно, а опциите очигледни, во ситуацијата има уште еден страшно очигледен момент: дечкото носи маичка со „Капетан Америка“ и дава погрешен одговор.

„Ги носиме овие маички, а не знаеме што носиме“, искоментира водителот на квизот.

Дечкото привлече внимание на социјалните мрежи, не само поради погрешниот одговор туку и со запросувањето на девојката која го гледала квизот дома.

реклама

Филм & ТВ

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Ева Лонгорија има 45 години и изгледа неверојатно

Read more

Наја Ривера се удавила за неколку минути, покажа официјалниот извештај

Read more

Искрен трејлер за „E.T. the Extra-Terrestrial“

Read more

Нови видеа

play_arrow

Индиска кујна: Научете неколку рецепти

Read more
play_arrow

Шест трикови како да научите да читате говор на тело

Read more
play_arrow

Анти-корона меур - бизарен дизајн на заштитен шлем

Read more
play_arrow

Предлог за 10-минутно утринско вежбање

Read more
play_arrow

Четири рецепти за мезиња со јајца

Read more
play_arrow

Едноставни вежби за нозе за почетници

Read more
play_arrow

Три рецепти за пилешко со пармезан

Read more
play_arrow

Со инвалидска количка направил застој во тунел

Read more
play_arrow

10 изненадувања во оваа сезона на Премиер лигата

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „E.T. the Extra-Terrestrial“

Read more
play_arrow

Шест совети како да станете неодоливо шармантни

Read more
play_arrow

Зошто мојата мачка спие крај моите стапала?

Read more