Фејл на годината: Она кога одговорот ти е пред очи

Учесник во популарниот шпански ТВ-квиз „Ahora Caigo“ стана толку популарен со неговиот фејл што за него знаат и луѓе кои не следат квизови.

На прашањето „Што е Стив Роџерс во филмот ‘The Avengers’?“ тој има три можни опции: „Доктор“, “Господин“ и „Капетан“.

Покрај фактот дека прашањето е прелесно, а опциите очигледни, во ситуацијата има уште еден страшно очигледен момент: дечкото носи маичка со „Капетан Америка“ и дава погрешен одговор.

„Ги носиме овие маички, а не знаеме што носиме“, искоментира водителот на квизот.

Дечкото привлече внимание на социјалните мрежи, не само поради погрешниот одговор туку и со запросувањето на девојката која го гледала квизот дома.

реклама

Филм & ТВ

Се снима српска верзија на серијата „Two and a Half Men“

Read more

Ако сте фан на „Stranger Things“, погледете ги и овие серии на Netflix

Read more

„La Casa de Papel“ добива петта и шеста сезона

Read more

Сѐ што е погрешно со „Rush Hour“

Read more

Нови видеа

play_arrow

Уметноста на изведувањето пенал

Read more
play_arrow

Патки во фамилијарна прошетка по Вардар

Read more
play_arrow

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Read more
play_arrow

Анимација од идната историска мисија на НАСА и SpaceX

Read more
play_arrow

Вирален хит: Борба меѓу два алигатора во Јужна Каролина

Read more
play_arrow

Како да ја користите апликацијата Zynn?

Read more
play_arrow

Ако сте фан на „Stranger Things“, погледете ги и овие серии на Netflix

Read more
play_arrow

Брз киш со готово лиснато тесто

Read more
play_arrow

Бегство од Дубаи: Каде се исчезнатите принцези?

Read more
play_arrow

Тренинг за мажи: 9 вежби за цврст и подигнат задник

Read more
play_arrow

Како изгледа процесот на создавање вакцина за COVID-19?

Read more
play_arrow

Сѐ што е погрешно со „Rush Hour“

Read more