Фејл на годината: Она кога одговорот ти е пред очи

Учесник во популарниот шпански ТВ-квиз „Ahora Caigo“ стана толку популарен со неговиот фејл што за него знаат и луѓе кои не следат квизови.

На прашањето „Што е Стив Роџерс во филмот ‘The Avengers’?“ тој има три можни опции: „Доктор“, “Господин“ и „Капетан“.

Покрај фактот дека прашањето е прелесно, а опциите очигледни, во ситуацијата има уште еден страшно очигледен момент: дечкото носи маичка со „Капетан Америка“ и дава погрешен одговор.

„Ги носиме овие маички, а не знаеме што носиме“, искоментира водителот на квизот.

Дечкото привлече внимание на социјалните мрежи, не само поради погрешниот одговор туку и со запросувањето на девојката која го гледала квизот дома.

реклама

Филм & ТВ

Бекинсејл: Излегувам со помлади момчиња за да ве нервирам

Read more

[КАЈГАНА препорака] Што да гледате на Netflix во јули?

Read more

Погледнете го трејлерот за возбудливиот трилер „Fatal Affair“

Read more

Тамара, Љубо и Атанас од „Медена земја“ ќе одлучуваат за Оскарите догодина

Read more

Нови видеа

play_arrow

Далај Лама објави нова песна

Read more
play_arrow

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Read more
play_arrow

Лесни вежби за загревање на целото тело

Read more
play_arrow

Дали Путин вечно ќе владее со Русија?

Read more
play_arrow

Виери, Вентола и Адани снимија песна

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за возбудливиот трилер „Fatal Affair“

Read more
play_arrow

Дронска прошетка низ уништениот град Таиз

Read more
play_arrow

Без шеќер, без млеко: Разладете се со овошно сорбе

Read more
play_arrow

Три чекори до послаби и затегнати нозе

Read more
play_arrow

Како солзавецот стана „омилено оружје“ на американските полицајци?

Read more
play_arrow

Голот на Роналдо против Џеноа со брзина од 105 километри на час

Read more
play_arrow

National Geographic со дрон сними документарец за Монт Еверест

Read more