УЕФА ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2020/21

Фортуната реши: Роналдо против Меси во ЛШ

Жрепката од Лигата на шампиони во иста група ги смести Јувентус и Барселона што на фановите ќе им донесе два судира на најдобрите, Кристијано Роналдо и Лео Меси.

Кога два великана се во различни барабани, може да дојде до тоа да се најдат во иста груипа. Токму тоа се случи попладнево во Женева која сѐ уште е во тек.

Јувентус на Роналдо беше прв извлечен во Групата Г, а потоа таму се најде и Барса на Меси. Тоа значи дека во фазата по групи ќе гледаме два неверојатни дуели на големите ривали и стари познаници од Ла Лига.

реклама

Фудбал

Претседателот на ФИФА позитивен на COVID-19

Read more

Мурињо: Во Тотенхем нема место за примадони

Read more

МекТоминеј: Нема поента да го победиш ПСЖ ако одиграш лошо против Лајпциг

Read more

Извлечени четвртфиналните двојки во домашниот фудбалски куп

Read more

Спорт

Пелистер тесно поразен во првото коло на Европската лига

Читај повеќе

Претседателот на ФИФА позитивен на COVID-19

Читај повеќе

Официјално: Одложен натпреварот со ПСЖ поради двајца позитивни во Вардар

Читај повеќе

Мурињо: Во Тотенхем нема место за примадони

Читај повеќе

Ракометарите на Вардар не отпатуваа за Париз

Читај повеќе

МекТоминеј: Нема поента да го победиш ПСЖ ако одиграш лошо против Лајпциг

Читај повеќе

Извлечени четвртфиналните двојки во домашниот фудбалски куп

Читај повеќе
  • play_arrow

Рамос е најдобриот дефанзивец во историјата, според France Football

Читај повеќе
  • play_arrow

Модриќ не е загрижен за својата иднина во Мадрид

Читај повеќе