Фото

filter

Фит и затегнато

Read more
filter

Хигиената го чува здравјето

Не е доволно само да носиме заштитни маски, треба да си ја чуваме и околината. Фото: МИА
Read more
filter

26 јуни 1976, пуштена во употреба кулата CN во Торонто

Во тоа време станала највисоката градба во светот со 553,3 метри, рекорд кој го држела сѐ до 2007 година.
Read more
filter

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Здружените сили на неколку домородни народи предводени од воените лидери Лудиот Коњ, Физи, Две Месечини и Кусиот Бел Човек, а инспирирани од визиите на Бикот кој Седи, му намеле тежок пораз на Седмиот полк на американската армија во битка
Read more
filter

Цицлест четврток

Read more
filter

Воената парада во Москва низ фотографии

И покрај зголемениот број на заразени, вчера во Русија се одржа воена парада во чест на Денот на победата.
Read more
filter

24 јуни 1861, во Загреб излегол од печат „Зборникот на народни песни“ на Браќата Миладиновци

На денешен ден во 1861 година во Загреб излегол од печат „Зборникот на народни песни“, епохално дело на браќата Димитар и Константин Миладиновци, македонски преродбеници во 19 век.
Read more
filter

Убавините на Македонија преку објективот на Евгениј Хоуп

Под псевдонимот на писателот Евгениј Хоуп се крие Милош Димковски од Куманово кој е инспирација на многу млади луѓе во Македонија. Писател, автостопер, фотограф – со сигурност сте налетале на неговиот профил на Instagram.
Read more
filter

Секси вторник

Read more
filter

Еротски микс

Read more
filter

22 јуни 2019, силната ерупција на Раикоке беше видена од вселената

На денешен ден минатата година вулкан Раикоке еруптираше, а силната ерупција беше видена од Меѓународната вселенска станица. Во текот на целото лето зајдисонцата во северната хемисфера беа со виолетова боја.
Read more
filter

Пречекано летото на Кокино

Изгрејсонце на првиот ден од летото кај мегалитската опсерваторија Кокино. Фото: Ивана Батев / МИА
Read more
реклама

Може ќебапи, не може цигари: Кои производи може да ги купувате со картичката Купувам домашно?

Read more

Ослободен американски педофил кој беше осуден на 1.000 години затвор

Read more

Спасовски: Домашна платежна картичка и за пензионери и неактивни баратели на работа

Read more

Орел улови двометарска ајкула во САД

Read more