Фризури кои се во тренд оваа есен

Доколку размислувате да ја смените фризурата, сега е вистинското време да го направите тоа.

Кои фризури се во тренд оваа есен?

Bronde

Доколку не можете да се одлучите во каква нијанса да ја бојадисате косата, тогаш за вас најдоброто решение е оваа фризура. Топол и свеж изглед се главните предности на оваа фризура. Фризурата е лесна за одржување, а косата ќе ви остане здрава.

Асиметричен боб

Асиметричен боб со цврста основна линија исто така ќе биде есенски тренд. Оваа фризура прилега на рамна и на виткана коса.

Француски боб

Францускиот боб оваа сезона ќе биде полн погодок. Оваа фризура може да ја одржувате брзо и лесно. Измијте ја косата и ќе изгледа совршено. Фризурата е идеална за кратка коса.

Buttery blonde

Косата на Марго Роби изгледа неверојатно секогаш кога ќе се појави на црвениот тепих. Нејзината темна боја на коса изгледа прекрасно со карамел прамени.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@patidubroff @brycescarlett @kateyoung @tombachik @thatgirlbeverly

A post shared by @ margotrobbie on

реклама

Стил

Пред и потоа: Колку може фризурата да ве трансформира?

Read more

Најновата колекција фустани на H&M од рециклирани материјали

Read more

Детски цртежи на насловната на италијански Vogue

Read more

Каролина Куркова ги споделува домашните рецепти за убавина

Read more

Магазин

  • play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Читај повеќе
  • play_arrow

Македонија и уште 9 држави во кои нема McDonald's

Читај повеќе

Неколку причини зошто секој ден треба да јадете лубеница

Читај повеќе

Предлог за ручек: Пилешко на грчки начин

Читај повеќе
  • play_arrow

Орел улови двометарска ајкула во САД

Читај повеќе

Руски експерти направија лек за COVID-19

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои немаат среќа со парите

Читај повеќе
  • play_arrow

Лесни вежби за загревање на целото тело

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да бидете добар комичар без да навредите некого?

Читај повеќе