Георгина ги украде погледите во Кан

Георгина Родригес веќе неколку години гостува на Канскиот филмски фестивал, а вчера на премиерата на француската драма „L'Été dernier“ (Минатото лето) се појави во креации на тунискиот дизајнер Али Каруи, со кои таа ги истакна нејзините карактеристични облини.

Шпанската инфлуенсерка пристигна во хотелот „Martinez“ во виолетова тоалета која ја следеше нејзината линија на телото, а за свеченото појавување на фестивалот и amfAR Gala избра малку поелегантно издание.

Партнерката на Кристијано Роналдо носеше златен блескав фустан кој беше украсен со стотици светки, дизајнирани од Али Каруи. Косата ја носеше во реп, а парчето облека што се влечеше зад неа ги истакна нејзините препознатливи облини. Изгледот го комплетираше со блескави обетки и неколку алки.

За amfAR Gala организирана од Фондацијата за истражување на СИДА, една од водечките светски непрофитни организации посветени на поддршка на истражувањето и превенцијата на оваа болест, таа избра црн миди фустан.

Исто така, ова парче беше украсено со светки. Црниот коктел-фустан без раменици имаше шлиц до бутовите, а исто така беше дизајниран од Али Каруи. Фустанот го усогласи со црни салонки со потпетици од Le Silla.

Родригес го комплетираше својот изглед со ѓердан со дијамантски и виолетови скапоцени камења, дијамантски прстен и нараквица од Chopard.

Ова не е првпат Родригес да соработува со Али Каруи. Во јануари, на доделувањето на Joy Awards 2023 година во Саудиска Арабија, инфлуенсерката носеше син фустан со качулка и долги ракавици дизајнирани од Каруи.

реклама

Шест знаци дека ви недостасува витамин Б12

Read more

Зошто луѓето го мразат Новак Ѓоковиќ?

Read more

Рани симптоми на срцев удар што се појавуваат неколку месеци порано

Read more

Зошто Белгија воведува зелено трепкачко светло на возилата?

Read more

Филм & ТВ

Muted е меѓу најгледаните серии на Netflix, сите ја коментираат последната сцена

Read more

Георгина ги украде погледите во Кан

Read more

Наскоро доаѓаат летните блокбастери

Read more

Топ 10 најсмешни блупери на Џим Парсонс како Шелдон

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Muted е меѓу најгледаните серии на Netflix, сите ја коментираат последната сцена

Читај повеќе
  • filter

Георгина ги украде погледите во Кан

Читај повеќе
  • play_arrow

Наскоро доаѓаат летните блокбастери

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најсмешни блупери на Џим Парсонс како Шелдон

Читај повеќе
  • play_arrow

Тина не си го сакала големиот хит награден со Греми: Ужасна и грозна песна

Читај повеќе

Почина Тина Тарнер

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Новата Софија Лорен во предизвикувачки фустан блесна во Кан

Читај повеќе
  • play_arrow

Спремете ги паломите: Романтични филмови кои немаат среќен крај

Читај повеќе

Џуд Ло создал парфем со мирис на пот, крв и измет, сакал да ја долови новата улога

Читај повеќе