Кански филмски фестивал

Филмските критичари: Манекенките и инфлуенсерите го уништија фестивалот во Кан

Филмскиот фестивал во Кан падна на најниско ниво, според љубителите на филмската уметност.
Read more
filter

Деми Мур по 25 години се врати во Кан, публиката ѝ аплаудираше 13 минути

Филмскиот фестивал во Кан оваа година ги собра најголемите имиња од светот на актерството и шоубизот, а некои од најголемите ѕвезди на денешницата прошетаа на црвениот тепих.
Read more
play_arrow

Новинар ја изненади Ема Стоун кога ѝ се обрати со вистинското име

Актерката Ема Стоун беше изненадена кога новинар на прес-конференција ѝ се обрати со вистинското име.
Read more
play_arrow

Филмот за Доналд Трамп разгоре контроверзии во Кан

Read more
filter

Роуз Бертрам победи во категоријата најдлабоко деколте во Кан

Манекенката Роуз Бертрам со најдлабокото деколте ги собра погледите на 77. филмски фестивал во Кан.
Read more
filter

Георгина ги украде погледите во Кан

Георгина Родригес веќе неколку години гостува на Канскиот филмски фестивал, а вчера на премиерата на француската драма „L'Été dernier“ (Минатото лето) се појави во креации на тунискиот дизајнер Али Каруи, со кои таа ги истакна нејзините ка
Read more

Камбек филмот на Џони Деп го отвори Кански филмски фестивал

Филмскиот фестивал во Кан започна синоќа со проекција на новиот филм на Џони Деп,  Jeanne du Barry, во која актерот го игра кралот на Франција Луј Петнаесетти.
Read more
play_arrow

Шок и гадење: Публиката во Кан не можеше да го „свари“ новиот филм на Кроненберг

Новиот филм на Дејвид Кроненберг „Crimes of the Future“ предизвика поделени реакции кај публиката на Канскиот филмски фестивал, а некои го напуштија киното по само неколку минути поради мачните сцени, а оние кои
Read more
play_arrow
filter

Почна 75. Кански филмски фестивал

Read more
play_arrow

Европски филмски предизвик до 17 мај

Од 8 март до 17 мај филмофилите може да учествуваат на Европскиот филмски предизвик (European Film Challenge) и тие што ќе имаат најмногу освоени поени ќе отпатуваат на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал 2021, доколку не биде отка
Read more

Санденс, Кан, Венеција и други фестивали ќе ги стримуваат филмовите на YouTube

Пандемијата со COVID-19 носи многу промени во начинот на кој живееме и функционираме, но исто така покажува како некои работи не е толку тешко да се направат и може да им бидат достапни на повеќе луѓе.
Read more
реклама

Како да се ослободите од мувлата што се лепи на силиконот во веце?

Read more

Што да направите во случај да ви прегрее моторот на автомобилот?

Read more

Колку чекори дневно треба да правите за да бидете фит?

Read more

Сите ајкули тестирани на кокаин во Бразил биле позитивни

Read more