Георгина Родригес

Георгина е ѕвезда на новиот број на Vogue: Колку заработи за двојната насловна?

Георгина Родригес е ѕвезда на двојната насловна страница на португалското издание на магазинот Vogue, а како што пренесуваат португалските и шпанските медиуми, инфлуенсерката за интервјуто и фотографирањето добила 100.000 евра.
Read more
filter

Георгина Родригес во Венеција: Необичен избор на обувки и додаток од 300.000 евра

Георгина Родригес традиционално гостуваше на филмскиот фестивал во Венеција, а на црвениот тепих се појави во долг црвен фустан, додека претходно покажа уште неколку впечатливи комбинации.
Read more
filter

Георгина ги украде погледите во Кан

Георгина Родригес веќе неколку години гостува на Канскиот филмски фестивал, а вчера на премиерата на француската драма „L'Été dernier“ (Минатото лето) се појави во креации на тунискиот дизајнер Али Каруи, со кои таа ги истакна нејзините ка
Read more
play_arrow
filter

По критиките, Георгина внимава со разголувањето во Саудиска Арабија

Откако Роналдо се пресели во Саудиска Арабија со семејството поради ангажманот во клубот Ал Наср, неговата вереница Георгина Родригес се соочува со многу критики за нејзината разголена облека.
Read more
play_arrow

Правила кои Георгина ќе мора да ги почитува во Саудиска Арабија

Откако Роналдо потпиша за Ал Наср во Саудиска Арабија, Георгина со децата се пресели во Ријад, каде што ќе мора да почитува нови правила, соопшти шпанското Министерство за надворешни работи.
Read more

Роналдо и Георгина прекршија саудиски закон: Живеат во блуд и разврат

Само што се преселија во Саудиска Арабија, португалскиот фудбалер и неговата девојка прекршија еден многу строг закон.
Read more
play_arrow

Георгина Родригес му подари на Роналдо Rolls-Royce за Божиќ

Георгина Родригес на својот Instagram профил објави дека на Роналдо му подарила Rolls-Royce за Божиќ.
Read more

Антонела Меси е двојно побогата од Георгина Родригес

Антонела Рокузо Меси и Георгина Родригес моментално се актуелни поради нивните славни партнери.
Read more

Георгина: Штета што не можев да уживам во играта на најдобриот

Георгина Родригес, девојката на португалскиот напаѓач Кристијано Роналдо, му даде поддршка откако тој се најде на клупата за резерви во текот на мечот меѓу Португалија и Швајцарија.
Read more

Полусестрата на Георгина ѝ се закани дека ќе открие нејзини тајни

Патриција Родригес, полусестрата на Георгина Родригес, јавно ѝ се закани дека ќе разоткрие нејзини тајни.
Read more
play_arrow

Додека Георгина живее во луксуз, нејзината полусестра едвај преживува

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо и неговата партнерка Георгина Родригес живеат луксузен живот, а одредени интимни моменти споделуваат и со јавноста.
Read more

Роналдо и Георгина ја купија најскапата куќа во Португалија

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо и неговата партнерка Георгина Родригес станаа сопственици на најскапата куќа во Португалија.
Read more
реклама