Георгина е ѕвезда на новиот број на Vogue: Колку заработи за двојната насловна?

Георгина Родригес е ѕвезда на двојната насловна страница на португалското издание на магазинот Vogue, а како што пренесуваат португалските и шпанските медиуми, инфлуенсерката за интервјуто и фотографирањето добила 100.000 евра.

Партнерката на Кристијано Роналдо стана една од најследените и најпознатите личности од светот на шоубизот. Сите луксузни брендови ѝ даваат производи, ја канат на настани и сакаат да соработуваат со неа.

Инфлуенсерката веќе беше на насловните страници на списанијата како Elle или InStyle, а последен во низата беше насловната на португалското издание на Vogue.

На својот Instagram профил Георгина се пофали со фотографиите, пишувајќи дека за прв пат се појавила на двојна насловна страница.

Станува збор за ограниченото издание на магазинот The Fame, а веќе летово кога беше договорена соработката, шпанските и португалските медиуми објавија колку ќе заработи партнерката на Роналдо од овој ангажман.

Во португалската емисија „Noite das Estrelas“ ја потврдија оваа информација и изјавија дека добила меѓу 100 и 120 илјади евра.

реклама

Голем месечен хороскоп за декември 2023

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Зошто треба да јадете кисела зелка цела зима?

Read more

Откриено дека црната дупка во центарот на Млечниот Пат ги искривува времето и просторот

Read more

Стил

Aitana е модел создаден од вештачка интелигенција - заработува илјадници евра месечно

Read more

Ова ќе биде интересно: Откриена е темата на Мет Гала 2024

Read more

На модна аукција наддавајте се за креација на македонски дизајнери

Read more

Жените родени во овие хороскопски знаци се божици на стилот

Read more
 

Магазин

Голем месечен хороскоп за декември 2023

Читај повеќе

Три најчести митови за СИДА и ХИВ

Читај повеќе

Секојдневни навики со кои го оштетувате имунитетот

Читај повеќе
  • play_arrow

70-годишна жена од Уганда роди близнаци

Читај повеќе

Најдобри зеленчуци за слабеење кои може да се комбинираат со многу јадења

Читај повеќе

Финансиски хороскоп за 2024: Кој знак ќе плива во пари, а кој ќе има празни џебови?

Читај повеќе

Најдобриот антиинфламаторен пијалак за подобрување на имунитетот

Читај повеќе
  • play_arrow

Со едноставен трик лебот ќе остане свеж многу подолго

Читај повеќе
  • play_arrow

Десерт на денот: Торта со макарони

Читај повеќе