Гледачите ги избраа најдобрите акциони филмови на сите времиња

Обожавателите на акциони филмови на порталот Ranker го избраа „најдобриот акционен филм направен досега“.

Покрај класичните акциони филмови, на списокот има и научна фантастика, акциони комедии, па дури и некои што вклучуваат натприродни сили, а на списокот има и франшизи, како и индивидуални филмови од нив, така што Terminator дури двапати се најде во топ 10.

Анкетата е сè уште отворена за гласање, резултатите редовно се ажурираат и досега гласале повеќе од 432.000 луѓе. Засега на прво место е „Terminator 2: Judgement Day“.

Од неколку стотици предложени наслови, вака изгледа топ 20 во моментов.

реклама

Позата 69 е минато, секс позата 77 е новиот предизвик

Read more

Сведоци на Илинденското востание: Каква Бугарија, рече Питу Гули, за Македонија излеговме!

Read more

Доктор Дре „тежи“ 800 милиони долари, а ќерка му е бездомничка

Read more

Зошто мажите треба да ејакулираат барем 21 пат месечно?

Read more

Филм & ТВ

Смртта на Мерилин Монро уште е мистерија: Ни трага од таблети во стомакот

Read more

Шарлиз Терон во бикини ужива на јахта: Пилатесот го промени моето тело

Read more

Џенифер Анистон не се дружи со пријатели кои не сакаат да се вакцинираат

Read more

Прв поглед во најскапата серија во историјата на телевизијата

Read more
 

Сцена

  • filter

Смртта на Мерилин Монро уште е мистерија: Ни трага од таблети во стомакот

Читај повеќе
  • play_arrow

Шарлиз Терон во бикини ужива на јахта: Пилатесот го промени моето тело

Читај повеќе

Ријана и официјално стана милијардерка

Читај повеќе

Џенифер Анистон не се дружи со пријатели кои не сакаат да се вакцинираат

Читај повеќе

Прв поглед во најскапата серија во историјата на телевизијата

Читај повеќе

Ѕверка се врати, но се чини не му е дојдено ни до сексот, ни до градот

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Смртта на Дијана ќе биде опфатена во петтата сезона на „The Crown“

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за последната сезона на „La Casa de Papel“

Читај повеќе