ФОРМУЛА 1 2020

ГП во Монца е најдобра трка сезонава според фановите

Ф1
Ф.З.
/ 18.09.2020 / 18:09

Со 9 извозени трки, 4 различни победници, 10 различни подиуми и сезоната 2020 веќе стана една од највозбудливите и најинтересните.

Веб0страницата на Ф1 направи анкета за тоа која трка досега им е омилена на фановите, а мнозинството од нив гласаше за италијснкото ГП во Монца.

За трката на која со неверојатен финиш Пјер Гасли дојде до победата по грешката на Луис Хамилтон гласаа 56% од вкупно 42.002 фанови.

На второто мест се најде второто италијанско ГП, односно она во за Големата награда на Тоскана за кое гласаа 21%. Австриското ГП со 9% се најде на третото место.

Сите останатите трки освоија незначителен процент.

Тагови
реклама

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Седум предмети преку кои е најголема шансата да се заразите со корона

Read more

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Read more

Ф1

Хамилтон за скратувањето на викендите: Воздухот 22 дена би бил помалку загаден

Read more

Короната го откажа ГП на Виетнам

Read more

Хамилтон: Постарите возачи ме понижуваат, како да се опседнати

Read more

Формула 1 се согласи за трка во Рио

Read more

Спорт

Нов позитивен играч во Металург, целиот тим оди во изолација

Читај повеќе

Расизам: Новинар го навреди асот на Барса

Читај повеќе

Фудбалерите напредуваа едно место на светската ранг листа

Читај повеќе

Конте: Ова не може да се споредува со киксот лани против Славија

Читај повеќе
  • play_arrow

Шампионот Баерн шампионски, Шахтар триумфално низ Мадрид

Читај повеќе

Елмас и понатаму позитивен на корона, го пропушта дуелот со АЗ

Читај повеќе

Уште тројца ракометари на Тинекс Пролет позитивни на COVID-19, вкупно 12

Читај повеќе

Лоши вести за Интер – уште еден КОВИД позитивен играч

Читај повеќе
  • play_arrow

Погоди ги маскотите со Арсен Венгер

Читај повеќе