HBO го претстави првиот тизер за новата сезона на „Game of Thrones“

Иако неколкупати претходно објавија дека ќе ги сокријат сите фотографии и видеа од осмата и последна сезона на серијата „Game of Thrones“, од HBO сепак решија да ја наградат публиката за нивната трпеливост со еден краток тизер.

Целата тајност во која беше обвиткана последната сезона на „Game of Thrones“ испадна еден одличен маркетиншки трик на HBO и привлече големо внимание од љубителите на серијата. Можеби сите очекуваа многу подолг трејлер, но ќе мора да се задоволат со ова кратко видео од 54 секунди.

реклама

Филм & ТВ

Римејкот на „Fresh Prince Of Bel-Air“ е во подготовки и не е каков што очекувате

Read more

Сè што е погрешно со „Hustlers“

Read more

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

Read more

Искрен трејлер за „Starship Troopers“

Read more

Нови видеа

play_arrow

Чак Норис му се закани на Лукашенко

Read more
play_arrow

Готово за 10 минути: Четири рецепти за брз ручек

Read more
play_arrow

Седум фудбалски менаџери кои воделе клуб и репрезентација истовремено

Read more
play_arrow

Разумни трансфери: Барселона

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Hustlers“

Read more
play_arrow

Пронајдена карстна дупка каде терористите на ИСИС фрлале тела

Read more
play_arrow

10 фудбалски легенди кои ќе се пензионираат до следната сезона

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако не јадете ништо цели седум дена?

Read more
play_arrow

Несекојдневна глетка: „Стампедо“ од делфини во Калифорнија

Read more
play_arrow

Проверете си го знаењето: Ова се седумте најчести научни урбани митови

Read more
play_arrow

Зошто смртоносни вируси преминуваат од животни на луѓе?

Read more
play_arrow

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Read more