Hyundai го најави AX1

Неодамна го претставија малиот SUV Bayon за европскиот пазар, а сега од Hyundai го најавија помалиот SUV AX1.

Тизер-фотографиите беа објавени пред неколку месеци.

Според некои медиуми, новиот SUV ќе биде претставен со ознаката AX1, а овој модел најмногу ќе се продава на пазарот во Индија. Можно е да се продава и во други азиски земји и во Јужна Америка.

Новиот модел би требало да ја користи истата платформа како и граскиот Hyundai Santro, a ќе го движи 1,0-литарски трицилиндричен турбо мотор. Во зависност од моторот, се очекува 5-степен мануелен менувач и 5-степен AMT менувач.

Тагови
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Eврокомесарот ја протна идејата да се поттурнат преговорите со Албанија

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Авто новости

Кој е побрз: Toyota GR Yaris или Yaris GRMN?

Read more

Како се снајде Porsche 911 GT3 RS MR на патеката во Нирбургринг?

Read more

Volkswagen го најави освежениот Tiguan Allspace

Read more

Ferrari ги претстави 812 Competizione и Competizione A

Read more
 

Автомобили

  • play_arrow

Кој е побрз: Toyota GR Yaris или Yaris GRMN?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како се снајде Porsche 911 GT3 RS MR на патеката во Нирбургринг?

Читај повеќе

Volkswagen го најави освежениот Tiguan Allspace

Читај повеќе
  • filter

Ferrari ги претстави 812 Competizione и Competizione A

Читај повеќе
  • play_arrow

Кој е побрз: Audi S8 или Audi RS6?

Читај повеќе
  • filter

Галерија на денот: Ова е новата Škoda Fabia

Читај повеќе
  • filter

Поглед во тјунираното Porsche Panamera

Читај повеќе

Hyundai го најави AX1

Читај повеќе
  • play_arrow

Поглед во луксузниот McLaren Elva кој чини 2 милиони долари

Читај повеќе