Идеи и трикови за уредување на мала кујна

Малите кујни се вистински предизвик. Не само што е тешко да подготвувате оброци бидејќи немате доволно простор туку и е потребна добра организација за да најдете место за сите елементи и детали.

Има неколку трикови кои ќе ви помогнат како да ја уредите малата кујна за да изгледа убаво и просторно.

Купете мебел со лизгачки врати

Ќе заштедите простор и ќе се снајдете полесно.

Поставете полици до плафонот

На највисоката полица ќе ги ставите работите коишто не ги користите толку често.

Искористете го целиот простор

Купете организатори за прибор, храна, чаши - за да се снајдете полесно.

Направете шанк

Во малите кујни нема место за маса и столчиња па затоа направете шанк на кој ќе може да појадувате набрзина кога ќе немате многу време.

Изберете елементи во светли бои кои визуелно го зголемуваат просторот

Просторот ќе изгледа многу поубаво доколку на едно место во кујната ставите огледало во кое ќе се рефлектира остатокот од кујната.

Просторот ќе изгледа многу поубаво доколку работите ги ставете во фиоки отколку на видливи места.

реклама

Стил

AVON лансираше нова бренд кампања: Watch Me Now!

Read more

Патничките авиони ќе летаат како птиците во јато

Read more

Почна Модната недела во Лондон

Read more

Идеи и трикови за уредување на мала кујна

Read more

Магазин

  • play_arrow

Волонтери-нуркачи го чистат морското дно околу Шпанија

Читај повеќе
  • play_arrow

Мадридското метро се претвори во Венеција

Читај повеќе

Бесплатни превентивни прегледи по повод Светскиот ден на срцето

Читај повеќе
  • filter

Десерт на денот: Чизкејк со јагоди

Читај повеќе

Зошто не треба да се смеете кога се сликате за пасош?

Читај повеќе

Оргазам од 1,8 милиони долари: Најскапата секс-играчка во светот

Читај повеќе

AstraZeneca нуди поевтина вакцина, европските влади ќе плаќаат отштета за можни последици

Читај повеќе

Како да го освоите мажот роден во знакот на Вага?

Читај повеќе

Дома или надвор: Како местото на кое имате секс влијае на вашето расположение?

Читај повеќе