Искрен трејлер за постапокалиптичниот „Waterworld“

Американскиот постапокалиптичен филм „Waterworld“ од 1995 година со Кевин Костнер во главната улога беше најскапиот филм снимен во своето време.

Филмот во кој дејството се случува во некоја идна дистопија (се претпоставува дека е 2500 година), наиде на мешани критики и не успеа да го оправда огромниот буџет со кој беше снимен, но доби номинација за Оскар за најдобра монтажа на звук.

Сега доби и искрен трејлер од Screen Junkies.

 

реклама

Филм & ТВ

Емилија Кларк се враќа со хорор антологијата „Murder Manual“

Read more

„Total Recall“ слави 30 години, сите го паметат по една сцена

Read more

Зошто обожаваме да гледаме серии и филмови за криминалци?

Read more

Погледнете го трејлерот за италијанската хорор серија „Curon“

Read more

Нови видеа

play_arrow

Научната фантастика како инспирација за денешните роботи

Read more
play_arrow

Влијанието на Шекспир врз англискиот јазик

Read more
play_arrow

Најдоброто од Наполи сезонава

Read more
play_arrow

Тимот на „отпишаните“: 11 фудбалери кои се потценети во нивните татковини

Read more
play_arrow

Здрава опција: Како да направите пилешки прсти во рерна?

Read more
play_arrow

Креативни идеи за брз и вкусен појадок

Read more
play_arrow

Храна која го намалува нивото на тестостерон

Read more
play_arrow

Лет со целосно електрична Cessna

Read more
play_arrow

Уметноста на изведувањето пенал

Read more
play_arrow

Патки во фамилијарна прошетка по Вардар

Read more
play_arrow

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Read more
play_arrow

Анимација од идната историска мисија на НАСА и SpaceX

Read more