Искрен трејлер за The Secrets of Dumbledore

Третото продолжение на спиноф филмовите „Fantastic Beasts“ од Хари Потер универзумот - „The Secrets of Dumbledore“ - доби и тоа како искрен трејлер.

По идеја на Џ.К. Роулинг, филмот е во режија на Дејвид Јејтс, а сценариото е на самата Роулинг и Стив Кловс.

Во главната улога се Еди Редмејн, Џад Ло, Езра Милер, Ден Фоглер, Алисон Судол, Калум Тарнер, Џесика Вилиамс, Кетрин Ватерстон и Мадс Микелсен кој го глуми негативецот Гелерт Гринделвалд откако претходно неговиот лик го играа Колин Фарел и Џони Деп.

реклама

Филм & ТВ

„Bullet Train“ со Бред Пит се искачи на врвот на бокс-офисот во многу слаба недела

Read more

Новата серија на Netflix од 165 милиони долари ги воодушеви критичарите: Вистинско ремек дело

Read more

Warner Bros потврди: Ќе се снима Joker 2

Read more

Мајката на Стифлер откри дека благодарение на American Pie спиела со 200 партнери

Read more

Нови видеа

play_arrow

Инструменталниот бенд Zulu 3.4 објави нов видео-запис

Read more
play_arrow

Ослободете се од подбрадокот со неколку лесни вежби

Read more
play_arrow

15 неверојатни откриени артефакти

Read more
play_arrow

Најдобрите 15 мегапроекти во Њујорк

Read more
play_arrow

Рецепти за вегански десерти што не се печат

Read more
play_arrow

15 најопасни диносауруси што некогаш живееле

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Брзо и валкано

Read more
play_arrow

7 фудбалери кои се GOAT за два клуба

Read more
play_arrow

Топ 15 најчудни метеоролошки феномени

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Глупост пуштена на најјако

Read more
play_arrow

15 најневеројатни древни градби низ светот

Read more
play_arrow

15 најопасни тематски паркови во светот

Read more