Исланд со спектакуларно видео го претстави новиот грб на репрезентацијата

Фудбалската репрезентација на Исланд и навивачите на оваа репрезентација ја одушевија фудбалска Европа во последните неколку години. Истиот впечаток остана и откако со спектакуларно видео го претставија новиот грб на репрезентацијата.

Во видеото се претставени симболите од националниот грб на Исланд на кој се наоѓаат бик, орел, змеј и џин.

Токму на новиот грб на репрезентацијата се наоѓаат овие четири симболи на државата, а медиумите пишуваат дека во создавањето на видеото учествувал и голманот Ханес Халдорсон, кој работи како режисер кога не игра фудбал.

Истовремено беше претставен и новиот дрес во кој ќе настапуваат сите фудбалски репрезентации на Исланд.

реклама

Пандемијата ќе биде под контрола за четири до осум недели ако сите почнат да носат маска  - веднаш

Read more

Низ фотографии: Мелбурн под целосен карантин

Read more

Kривична против градоначалникот на Боговиње за „несовесно работење во службата“

Read more

Шест трикови како да научите да читате говор на тело

Read more

Фудбал

Дибала прогласен за најдобар во Италија

Read more

Касиљас соопшти дека се пензионира

Read more

Новата сезона во Серија А почнува на 19 септември

Read more

Силекс неносител во ЛШ, жрепката в недела

Read more

Спорт

Дибала прогласен за најдобар во Италија

Читај повеќе

Касиљас соопшти дека се пензионира

Читај повеќе

Новата сезона во Серија А почнува на 19 септември

Читај повеќе

Силекс неносител во ЛШ, жрепката в недела

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв пат по 10 години Лејкерс најдобри на Западот

Читај повеќе

Црвен картон за намерно кашлање кон противникот во Премиер лига

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Фетел: Не му верував на болидот

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Пандев со Џеноа избори опстанок во Серија А

Читај повеќе
  • play_arrow

„Колено за колено“ – повредата на Ајзак ги подели НБА фановите

Читај повеќе