Излезе нов трејлер за Andor, новата Star Wars серија

Disney+ пушти нов трејлер за серијата која ќе почне со емитување на крајот на месецов.

По Obi-Wan Kenobi, светот на „Star Wars“ наскоро ќе добие нова серија. Се работи за „Andor“, приказна чие дејство е сместено пред дејството во филмот „Rogue One“ од 2016 година. Приказната го следи бунтовникот шпион Касиан Андор во петте години пред дејството во „Rogue One“.

Улогата на Андор ја репризира Дуего Луна, а повторно ќе се појават и Џеневив О'Рајли, Стелан Скашгорд, Адриа Архона, Дениз Гаф, Кајл Солер и Фиона Шо.

Lucasfilm најави посебна серија за Андор уште во ноември 2018 година, а снимањето почна во ноември 2020.

Првите две епизоди ќе бидат емитувани на Disney+ на 31 август, а потоа секоја среда до 9 ноемви ќе оди по една епизода. Првата сезона брои вкупно 12 епизоди. Lucasfilm и Disney+ веќе работата на втората сезона која треба да има исто така 12 епизоди и да биде последна за ликот на Андор.

Remote video URL
Тагови
реклама

Дали сте знаеле: Македонец го дизајнирал славниот југословенски киоск

Read more

Почнува период што се случува еднаш на 12 години: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Зошто Кинезите престанаа да ги исплаќаат кредитите за стан?

Read more

Руската новинарка уапсена во Косово: Полицијата ме испрашуваше за шпионажа

Read more

Филм & ТВ

Во претстојната епизода конечно ќе се открие како The Simpsons ја предвидуваа иднината

Read more

Излезе трејлерот за третиот дел од полскиот филм полн со секс сцени

Read more

Стивен Сигал, како пион на Путин, снима документарен филм за војната во Украина

Read more

По медениот месец, Лопез и Афлек направија пауза „за да не се изгуби магијата“

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Во претстојната епизода конечно ќе се открие како The Simpsons ја предвидуваа иднината

Читај повеќе
  • play_arrow

Излезе трејлерот за третиот дел од полскиот филм полн со секс сцени

Читај повеќе
  • play_arrow

Стивен Сигал, како пион на Путин, снима документарен филм за војната во Украина

Читај повеќе

По медениот месец, Лопез и Афлек направија пауза „за да не се изгуби магијата“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 грешки во Harry Potter филмовите

Читај повеќе
  • play_arrow

Џејсон Момоа после тренинг се опоравува во замрзнувач полн со мраз

Читај повеќе

Рита Ора се омажи во тајност и го смени презимето

Читај повеќе
  • play_arrow

9 август 1986, последниот концерт во живо на „Квин“ со Фреди Меркјури

Читај повеќе

Џон Малкович ќе гради филмски студија во Скопје во кои ќе се снимаат холивудски филмови

Читај повеќе