Израелска поп-ѕвезда ќе настапи на Здраво Млади 11

Познат е и четвртиот артист кој ќе настапи на овогодинешното издание на популарниот скопски музички фестивал Здраво Млади.

Станува за збор за израелската поп-ѕвезда Нога Ерез.

„Растејќи во проблематична средина во предградијата на Тел Авив, Нога во себе долго време напластувала гнев за работите што ја опкружувале, обидувајќи се да ги канализира во танц, часови по пијано, панк-бендови, разни инди-колективи за на крај да заврши во електронската музика. За неа, компјутерот и семпловите ѝ даваат независност и бегство од суровата реалност. Одбива да зборува за конфликтот, а своите прашања и ставови ги трансформира во битови со ритмичка критика“, пишува фестивалот.

Remote video URL

Покрај фантастичните оценки за нејзиниот нов софмор-албум „KIDS“, гостувањата на late night програмите кај Џими Кимел и Кели Кларксон, Нога Ерез веќе е најавена на најдобрите музички фестивали Coachella и Primavera кои ќе се одржат наредната 2022 година.

Секако, прво ја гледаме во Младинскиот културен центар во Скопје на 26-27 август. Досега познати се уште три учесници и тоа шведскиот панд бенд Viagra Boys, рускиот Shortparis и домашните ИСКРА.

Картите се веќе во продажба.

реклама

20-годишниот Томас Метју Крукс е атентаторот на Трамп, Тајната служба го застрела

Read more

Кои пијалаци го замастуваат црниот дроб?

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Грција почна жестоко да казнува за прекршување правила на плажите

Read more

МК сцена

Влатко Стефановски слави 50 години кариера

Read more

Концерт „Најдоброто од Копров” на Скопско лето

Read more

На 7 и 8 јуни по петти пат фестивалот Metal Discharge во Битола

Read more

Режисерка од Нов Зеланд сними филм инспирирана од Пред дождот на Милчо Манчевски

Read more
 

Сцена

  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Читај повеќе

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Читај повеќе

Зошто генерацијата Z исклучува филм кога се појавува секс сцена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа денес детективот Мозер од Kommissar Rex?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Еден од најскапите филмови во историјата: Бред Пит во улога на Ф1 возач

Читај повеќе

Уште една славна личност вмешана во смртта на Метју Пери

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 15 актери и актери кои глумеа стрејт ликови, а самите не се

Читај повеќе