Јелена Ѓоковиќ одушеви со навивањето за Ноле на дуелот со Надал

Синоќа целиот свет му аплаудираше на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ за победата над големиот ривал Рафаел Надал на Ролан Гарос, но еден аплауз сигурно му значеше најмногу од сите други.

Имено, цело време за време на натпреварот, Ноле одушевено го охрабруваше неговата сопруга Јелена Ѓоковиќ, а камерите често застануваа на неа и ги снимаа нејзините реакции.

Синоќа Јелена навиваше, викаше, гестикулираше, а на крајот, секако, се смееше, па на социјалните мрежи се зборува многу за нејзините реакции.

„Ве молам, да не ја заборавиме оваа неверојатна и едноставно чудесна жена, која е секогаш со Новак, живее и дише за секој поен“, напиша еден корисник на Twitter.

URL

Јелена извикуваше „Идемоооо!“, „Бравооо!“ и други познати навивачки извици, а на крајот од епската борба на нејзиниот сопруг со Надал, таа се насмевна и му упати срце на Новак.

URL

Останува да видиме дали ќе биде толку весело утре по финалето на Ролан Гарос во кое Ѓоковиќ игра против Стефанос Циципас.

Remote video URL
реклама

Што ќе се случи ако цел месец се туширате со ладна вода?

Read more

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Кои македонски олимпијци досега имаат освоено медали?

Read more

Георгиевски е во финале, Македонија има олимписки медал

Read more

Тенис

Ѓоковиќ без проблеми се пласира во осминафиналето на Олимпијадата

Read more

ОИ: Првата светска тенисерка елиминирана уште на стартот

Read more

Ѓоковиќ лесно ја мина првата олимписка пречка

Read more

Ѓоковиќ: Најдобрите тенисери во светот дојдоа на Олимпијадата

Read more
 

Спорт

Георгиевски: Одлично е чувството да ја израдуваш македонската јавност

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Сите очи во Токио денеска беа вперени во Русинката Ангелина

Читај повеќе

Потег „а ла Тајсон“ на ЛОИ

Читај повеќе

Скромниот Холанд: 175 милиони евра се премногу за еден човек

Читај повеќе

ОИ: Грчки коментатор доби отказ поради расизам

Читај повеќе

Конор Мекгрегор повторно имаше испади на Twitter, овој пат го навреди Хабиб

Читај повеќе

Георгиевски со сребрен медал, златото на градите на Русинот Ларин

Читај повеќе

Кои македонски олимпијци досега имаат освоено медали?

Читај повеќе

Пинк ќе ја плати казната на норвешките ракометарки кои одбија да играат во бикини

Читај повеќе