Јога вежби за луѓето со седечка работа

А.С.
/ 23.08.2023 / 17:51

Ако спаѓате во големата група луѓе со седечка работа, а особено работа со компјутер, знаете кои ви се редовните болки – вкочанет врат, болки во грбот, здрвена рака, слаба циркулација и главоболки.

Овие непријатности најчесто се резултат на недоволно движење или неправилно држење на телото додека работите седнати пред компјутер.

Јога инструкторката Едриен ќе ви покаже кои вежби да ги правите за време на 15-минутната пауза од работа.

реклама

Фит

Колку чекори дневно треба да правите за да бидете фит?

Read more

Зелено смути ги топи масните наслаги од стомакот

Read more

Што треба да јадете еден до три часа пред тренинг?

Read more

Четири намирници за порамен стомак

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како Англичаните станаа добри во изведување пенали?

Read more
play_arrow
Пилешки раженчиња со јогурт сос

Пилешки раженчиња за кои не ви треба скара

Read more
play_arrow
Лекција за почетници: Месење леб со Џејми Оливер

Научете како се меси леб со Џејми Оливер

Read more
play_arrow

Топ 15 актери и актери кои глумеа стрејт ликови, а самите не се

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Beverly Hills Cop

Read more
play_arrow
Дали скап фотоапарат ве прави подобар фотограф?

Дали скап фотоапарат ве прави подобар фотограф?

Read more
play_arrow

Како се прави „газе за медаља“?

Read more
play_arrow

7 работи што никој не ви ги кажува за салото во долниот дел на стомакот

Read more
play_arrow

Глупави американски фејлови

Read more
play_arrow

Што добивате со карти од 30 и од 400 евра за ЕУРО 2024?

Read more
play_arrow

5 рецепти за вегански сладолед

Read more
play_arrow

Топ 15 неверојатни дрвени градби

Read more