Како би можело да изгледа новиот Mercedes AMG E63?

Фотографијата од моделот E63 се појави на Instagram, а рускиот магазин Kolesa ја искористи за да направи рендер и да покаже како би изгледал новиот модел на Mercedes.

Не е тајна дека E-Class стилските промени ќе ги сведе на минимум и за повеќето модели ќе го задржи актуелниот дизајн.

Сите нови верзии на E-Class ќе имаат редизајниран преден и заден дел, а тоа особено се однесува на AMG моделот, како што може да забележите и на рендерот.

E63 има Panamericana решетки за ладилникот и нови редизајнирани предни светла и браник.

Рендерите не ја покажуваат внатрешноста каде што исто така се очекуваат промени.

Моделот ќе го добие најновиот систем на Mecedes MBUX infotainment, два 10,25-инчни екрани и уште многу други новитети.

Редизајнираната E-Class ќе биде претставена наскоро, а продажбата започнува на лето.

реклама

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more

Девет милиони лајкови за новиот имиџ на Роналдо

Read more

На кои плажи во Бугарија ќе добиете бесплатни лежалки и чадори за сонце летово?

Read more

Ова беа најгледаните серии на Netflix за време на карантинот

Read more

Концепти

Како би изгледал суперспортскиот автомобил на Rolls-Royce?

Read more

Вака би изгледал Volkswagen Golf Country

Read more

Mercedes подготвува нов електричен кросовер EQB

Read more

Новите BMW автомобили од генерацијата М ќе бидат уште помоќни

Read more

Автомобили

  • play_arrow

Како правилно се изговара BMW?

Читај повеќе

Макрон со 8 милијарди евра ќе ја прави Франција лидер за електрични автомобили во Европа

Читај повеќе
  • filter

KIA го претстави освежениот модел Rio

Читај повеќе

Hyundai ја објави првата фотографија од новиот Santa Fe

Читај повеќе

Најчести причини за сообраќајни незгоди во кои страдаат младите возачи

Читај повеќе
  • play_arrow

Како се снајде најбрзиот Mégane на патеката во Нирбургринг?

Читај повеќе

Volkswagen го менува начинот на продажба за електричните модели

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Поглед во новиот BMW Alpina XB7 со 612 коњски сили

Читај повеќе
  • filter

Mazda започнува со производството на електричниот модел MX-30

Читај повеќе