Како изгледа кивањето во забавена снимка?

Во најновото видео на The Slow Mo Guys ќе видиме како изгледа додека кашламе, киваме и зборуваме во забавена снимка, односно зошто е многу важно да носиме маски за да го спречиме ширењето на честичките кои излегуваат од нашата уста и од носот.

Во видеото објаснување ќе даде и познатиот д-р Ентони Фаучи од Националниот институт за алергија и инфективни болести.

реклама

Чек дис аут

Неверојатно, но вистинито: Најжешката река во светот во која сѐ умира

Read more

Погледнете како метеор го осветли небото над Јапонија

Read more

Моментот кога огромен алигатор изеде птица за неколку секунди

Read more

Исчезна мистериозниот монолит од пустината во Јута

Read more

Нови видеа

play_arrow

Лесни вежби за затегнати стомачни и совршен задник

Read more
play_arrow

Неверојатно, но вистинито: Најжешката река во светот во која сѐ умира

Read more
play_arrow

Идеја за десерт: Печени јаболка со цимет, ореви и суво грозје

Read more
play_arrow

Зошто е важно да бидете искрени од првиот ден во врската?

Read more
play_arrow

Моментот кога огромен алигатор изеде птица за неколку секунди

Read more
play_arrow

Зошто Американците не смеат да пијат алкохол до 21 година?

Read more
play_arrow

10 најконтроверзни сопственици на фудбалски клубови

Read more
play_arrow

15-минутни секси вежби со Памела

Read more
play_arrow

Брзи и вкусни идеи за појадок со Гордон Ремзи

Read more
play_arrow

Рај за велосипедисти

Read more
play_arrow

Транспорт на отворено море: Дронови кои им пркосат на ветровите и брановите

Read more
play_arrow

Како да се ослободите од подуеност на стомакот?

Read more