Kако изгледа Мајк Тајсон десет дена пред да се врати во рингот?

Мајк Тајсон се враќа во рингот за првпат по 15 години и според објавените фотографии, шампионот е во одлична форма.

Иако има 54 години, тој изгледа моќно и се чини е подготвен да се бори.

Тајсон напорно тренираше во последните шест месеци, а на 28 ноември има егзибициски меч против Рој Џонс Џуниор од осум рунди. Двајцата се во интензивни подготовки за спектаклот.

URL

„Последен пат кога ја имав оваа килажа имав 17 или 18 години. Навистина сум задоволен од сè што направив, сѐ е во самодовербата и самопотврдата. Неверојатно е, јас сум едноставно подготвен за ова. Не можам да го објаснам тоа со зборови“, рече Тајсон пред две недели.

URL

Последен пат се бореше пред 15 години, кога забележа два последователни порази од Дени Вилијамс, па Кевин МекБрајд. Тој ја започна својата кариера уште во 1985 година, кога нанижа 15 победи, завршувајќи ги сите натпревари со нокаут.

Тагови
реклама

Програмер има уште две шанси да ја погоди лозинката за сметка со 240 милиони долари

Read more

Спасовски: Секогаш ќе се најде некој мангуп за да се пофали на социјалните мрежи и да покаже дека е интересен

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Јокиќ непопустлив кон Шекил: Јас сум Србин и ти го знаеш тоа!

Read more

Останати спортови

Ќе има војна во октагонот, сигурен е шефот на УФЦ за мечот Мекгрегор-Поарје

Read more

Одбојкарите овој пат перфектни со БиХ

Read more

Ѓорѓиев: Немаме друг избор освен победа против БиХ

Read more

Одбојкарите загубија од Турција

Read more
 

Спорт

Барселона ги одложи изборите за претседател

Читај повеќе

Солскјер: Би било шокантно ако го победиме Ливерпул

Читај повеќе

Вечер за првпат римското дерби пред празни трибини

Читај повеќе

Ќе има војна во октагонот, сигурен е шефот на УФЦ за мечот Мекгрегор-Поарје

Читај повеќе

Фернандеш го сруши рекордот за најмногу награди Играч на месецот во една година

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ непопустлив кон Шекил: Јас сум Србин и ти го знаеш тоа!

Читај повеќе

Ибра: Донарума е најдобар голман во светот

Читај повеќе

Манџукиќ одбил четири понуди, го сака само Милан

Читај повеќе

На Реал му требаше брилијантниот Хрват, но тој беше невидлив

Читај повеќе