Како изгледа новиот Audi RS3?

Наскоро пристигнува новата генерација на моделот Audi RS3, а новите фотографии кои „протекоа“ во Германија го откриваат неговиот изглед.

Новиот Audi RS3 ќе биде најдобриот и најмоќниот досега, а ќе има и drift mod кој го имаат и многу нови автомобили со погон на сите 4 тркала.

Сè уште се чека на официјалното претставување и техничките информации од Audi бидејќи досега беа објавени само тизери, а овие фотографии ни покажуваат како ќе изгледа претстојниот модел.

На фотографиите се гледа новиот дизајн на фелните, како и кровот кој е во црна боја.

Во внатрешноста се наоѓа дигиталниот driver info екран.

Новиот Audi RS3 ќе дебитира на 19 јули.

Тагови
реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

Никој не сака да работи како сточар, иако платите се и до 50.000 денари

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Read more

Авто новости

Како да ја намалите потрошувачката и да заштедите на гориво?

Read more

Трка во забрзување на најбавните градски автомобили

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more
 

Автомобили

Како да ја намалите потрошувачката и да заштедите на гориво?

Читај повеќе
  • play_arrow

Трка во забрзување на најбавните градски автомобили

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Читај повеќе

Совети за возачи: Кога е време за нов акумулатор?

Читај повеќе
  • filter

Land Rover го претстави моделот Defender Trophy Edition

Читај повеќе
  • play_arrow

Audi RS6 vs BMW M550i – кој е побрз?

Читај повеќе
  • filter

Поглед во тјунираниот „ѕвер“ BMW X7

Читај повеќе
  • filter

Volkswagen го претстави малиот кросовер Taigo

Читај повеќе