Како ќе изгледа новата Škoda Superb?

Додека некои шпекулираат, други седнаа пред компјутер и се обидоа да го смислат дизајнот на следниот Superb.

Škoda наголемо подготвува нова генерација на својот водечки модел поврзан со Passat. Како ќе изгледа Skoda Superb во 2024 година?

На патиштата веќе може да се видат тест примероци скриени со „камуфлажа“. Некои од нив сè уште ја немаат оригиналната каросерија, а некои користат компоненти од други модели.

Нема сомнеж дека новитетот ќе биде многу блиску до споменатиот Volkswagen. Со оглед на тоа дека автомобилската индустрија е во преоден период кој и претходи на целосната електрификација, новата Škoda Superb ќе биде достапна и во верзија со SUS мотори, што ќе ги задоволи традиционалистите.

Со оглед на тоа што на европските патишта може да се најдат само камуфлирани тест примероци, независните дизајнери се обидуваат да нè  доближат до она што (можеби) се крие под камуфлажата.

Шпекулативните рендери на караванската верзија на следниот Superb (со оглед на тоа што сестринскиот Passat ќе има само караванска варијанта), чиј автор е добро познатиот Никита Чујко (kolesa.ru), изгледаат многу интересно, а времето ќе покаже колку се блиску до оригиналот.

Се чини дека е добро познат концепт од напред.

Авторот предвидува дека стоп светлата ќе бидат поврзани со LED светлосна лента. Тоа е модерно решение за многу производители денес.

Тагови
реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Се огласи Меланија Трамп: Монструм!

Read more

Авто новости

Топ 10 најбрзи автомобили во светот

Read more

Силен раст на глобалната продажба на електрични возила

Read more

AMG GT63 Pro е одговорот на Mercedes на Porsche 911 GT3 RS

Read more

7 најчести грешки што ги прават возачите на летно патување

Read more
 

Автомобили

  • play_arrow
  • filter

Топ 10 најбрзи автомобили во светот

Читај повеќе

Силен раст на глобалната продажба на електрични возила

Читај повеќе

AMG GT63 Pro е одговорот на Mercedes на Porsche 911 GT3 RS

Читај повеќе

7 најчести грешки што ги прават возачите на летно патување

Читај повеќе
  • filter

Ако се откажат од Tesla и купат Porsche, ќе добијат бонус од 4.500 долари

Читај повеќе
  • filter

Пристигна освежената Škoda Octavia

Читај повеќе
  • filter

Honda го враќа во живот моделот Prelude

Читај повеќе

Дали поради електричните возила ќе се намали брзината на возење на германските автопатишта?

Читај повеќе

Моторите со внатрешно согорување може да се спасат, компромис е на хоризонтот

Читај повеќе