Како ќе изгледа освежениот SUV Škoda Karoq?

Од чешката автомобилска компанија објавија два цртежа со кои го најавуваат претставувањето на редизајнираниот SUV модел Karoq.

Наскоро ќе добие освежено издание и со сигурност ќе остане меѓу најпродаваните модели на Škoda.

Автомобилот ќе се појави на 30 ноември, а двата цртежа откриваат како ќе изгледа.

Покрај новодизајнираните куќишта на предните и задните ЛЕД светла, нема други информации за освежениот Karoq. Сите технички детали ќе бидат познати после премиерата. Првите примероци во продажните салони ширум Европа би требало да се појават во првиот квартал од наредната година.

Тагови
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more

Авто новости

Кога електричните автомобили ќе се доближат по цена до бензинците?

Read more

Audi денес го претставува A5, откриени првите детали

Read more

Хиперавтомобилот Red Bull RB17 развива повеќе од 1.200 КС

Read more

Кои се победниците и губитниците на Euro NCAP креш тестот?

Read more
 

Автомобили

Кога електричните автомобили ќе се доближат по цена до бензинците?

Читај повеќе

Audi денес го претставува A5, откриени првите детали

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Хиперавтомобилот Red Bull RB17 развива повеќе од 1.200 КС

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои се победниците и губитниците на Euro NCAP креш тестот?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Топ 10 најбрзи автомобили во светот

Читај повеќе

Силен раст на глобалната продажба на електрични возила

Читај повеќе

AMG GT63 Pro е одговорот на Mercedes на Porsche 911 GT3 RS

Читај повеќе

7 најчести грешки што ги прават возачите на летно патување

Читај повеќе
  • filter

Ако се откажат од Tesla и купат Porsche, ќе добијат бонус од 4.500 долари

Читај повеќе