Како омилените „Пријатели“ би ја опишале оваа ужасна 2020?

Ја живееме најчудната година во поновата историја на човештвото. Светот го зафати пандемија на болест за која уште малку се знае и од која уште се разболуваат и умираат стотици илјади, па и милиони луѓе.

Во целата оваа непозната средина, сите ние реагиравме различно и ни се случуваше (и уште ни се случува!) вистински ролеркостер од емоции.

На светлата страна на нештата, некој имал вишок слободно време и го составил ова видео со реплики од популарната серија „Пријатели“ (Friends) кои совршено ја објаснуваат годинава.

реклама

Чек дис аут

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Read more

Научете како да играте шах за помалку од 10 минути

Read more

Во Гиза откриени 52 гробници меѓу кои и на кралицата Неит

Read more

Работници во австралиска фабрика украле лосос вреден милиони долари

Read more

Нови видеа

play_arrow

Научете како да играте шах за помалку од 10 минути

Read more
play_arrow

Прошетка со Елон Маск низ канцелариите на SpaceX     

Read more
play_arrow

Креативни начини како да ја организирате кујната

Read more
play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Моментот кога Елон Маск си го купил првиот суперспортски автомобил

Read more
play_arrow

Сообраќајно чудо: Супербрз воз кој „лета“ со 620 километри на час

Read more
play_arrow

Преслатка реакција на маче кога за првпат ќе види снег

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Wonder Woman 1984“

Read more
play_arrow

НАСА 2021: Ајде да одиме на Месечината!

Read more
play_arrow

Како се чисти снегот во Mадрид?

Read more
play_arrow

Зошто англиските фудбалери ретко прават трансфери во странство?

Read more
play_arrow

Лана дел Реј пее за теориите на заговор за авионско запрашување во новата песна

Read more