Каква мајка, таква ќерка

Постарата ќерка на Моника Белучи и Венсан Касел, Дева Касел, се појави на модната недела во Париз, а со една промена сега неодоливо личи на мајка ѝ.

 

Иако Моника е една од најубавите, а воедно и најпопуларните жени во светот, Дева не била многу често експонирана во јавноста. Сепак, таа неодамна се појави на Модната недела во Париз.

Ќерката на Моника Белучи беше меѓу големиот број познати личности од светот на модата кои присуствуваа на ревијата на Dior.

URL

Таа на настанот се појави во црн елегантен фустан, а целокупниот изглед го заокружи со драстична промена на фризурата. Сега со кратка црна виткана коса до израз доаѓа нејзината женственост, но и цртите на лицето кои јасно укажуваат од кого ја наследила убавината.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Deva Cassel (@devacassel_)

Оваа 18-годишна девојка сигурно ќе има успешна манекенска кариера, бидејќи генетиката завршила добра работа. Додека едни ја сметаат за копија на нејзината славна мајка, други сметаат дека е уште поубава.

Дева до сега ги красеше насловните страници на бројни модни списанија како Elle, Harper's Bazaar и Vogue.

реклама

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Нов готвачки гаф на Бруклин Бекам - ги расипа лазањите

Read more

Нов тренд полека ја заменува порнографијата: Аудио еротика

Read more

Шест намирници кои секој ден треба да ги јадете

Read more

Стил

Роналдо доби ексклузивен рачен часовник, цената е бесмислена

Read more

Пензионер со стил: Роџер Федерер краде воздишки на Модната недела во Париз

Read more

По критиките, Георгина внимава со разголувањето во Саудиска Арабија

Read more

Каква мајка, таква ќерка

Read more
 

Магазин

Рецепт од соседна Србија: Сарма полнета со коленица

Читај повеќе

Нов тренд полека ја заменува порнографијата: Аудио еротика

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов готвачки гаф на Бруклин Бекам - ги расипа лазањите

Читај повеќе

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Читај повеќе
  • filter

Фенг шуи цвеќиња кои носат хармонија во домот

Читај повеќе

Необична луксузна вила во Шпанија

Читај повеќе
  • play_arrow

Ирец учи хрватски за да се разбере со песот

Читај повеќе

Зошто велиме дека на гости не се оди со празни раце?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Несреќен уличен крадец: Ограбил жена па налетал на ММА борач

Читај повеќе