Ќе се снима продолжение на славниот „The Passion of the Christ“

Во подготовка е снимање на второ продолжение на славниот филм на Мел Гибсон, „The Passion of the Christ“. Во интервју за Breitbart News, актерот Џим Кавизел се осврна на вториот дел од филмот, кој режисерот Мел Гибсон го најавува со години.

„Мел Гибсон штотуку ми ја испрати третата верзија. Филмот е во подготовка. Ќе се вика „The Passion of the Christ: Resurrection“. Тоа ќе биде најголемиот филм во историјата, вели актерот.

Претходно, Кавизел зборуваше за неподготвеноста на Холивуд да обработува библиски теми, наспроти оние за суперхерои.

„Филмовите кои ги прават се Marvel Comics филмови. Ќе го видите Супермен, но нема да го видите Исус. Имав можност да го играм најголемиот суперхерој што некогаш постоел“, изјави тој за Fox News.

Мел Гибсон со години го најавува продолжението на филмот, кој ќе биде за последните 12 дена на Исус Христос на земјата.

Вториот дел ќе се занимава со воскресението.

„Тоа е огромна и важна тема и сакаме да ја обработиме на најдобриот начин. Не само да прикажеме што се случило, како да читате книга. Сакаме да прикажеме подлабоко значење и да ги истражиме сите аспекти од тој настан“, изјави Гибсон пред неколку години.

Првиот дел заработи 612 милиони долари низ светот, а многумина го критикуваа поради експлицитните сцени со насилство и антисемитизам. Истовремено, се истакна режисерскиот талент на Гибсон, но според мислењето на многумина, филмот му ја уништи кариерата.

Беше номиниран за три Оскари, но не освои ниту еден.

реклама

Хороскопски знаци кои важат за најдобри во секс

Read more

Вакцината нема да биде семоќна, маски ќе носиме со години

Read more

Шест ритуали што жените задолжително ги прават пред да имаат секс

Read more

Видео од деветгодишниот Хабиб во борба со мечка го одушеви интернетот

Read more

Филм & ТВ

Искрен трејлер за „Mean Girls“

Read more

Netflix и Apple сакаат да го откупат новиот филм за Џејмс Бонд за 600 милиони долари

Read more

Објавен трејлерот за новата комедија „The Very Excellent Mr. Dundee“

Read more

Најдобрите 15 психолошки трилери на сите времиња

Read more

Сцена

  • play_arrow

Искрен трејлер за „Mean Girls“

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix и Apple сакаат да го откупат новиот филм за Џејмс Бонд за 600 милиони долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за новата комедија „The Very Excellent Mr. Dundee“

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите 15 психолошки трилери на сите времиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Никол Кидман и Мерил Стрип во новиот филм „The Prom“

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за романтичната комедија „Dash & Lily“

Читај повеќе
  • play_arrow

7 милиони прегледи за 8 часа: Слушнете ја новата песна на Аријана Гранде

Читај повеќе

Репертоар на Кино Милениум од 22 до 28 октомври 2020

Читај повеќе

Метју Меконахи: Под уцена ја изгубив невиноста на 15 години

Читај повеќе