Кејт Аптон гордо ги покажа облините за насловната на Health

Моделот Кејт Аптон, по девет месеци од раѓањето на нејзината ќерка, се најде на насловната страница на магазинот Health. Во ноември минатата година таа се породи и за девет месеци успеа да ја врати линијата.

Во интервју за Health таа истакна дека примарна цел не било губењето на вишокот килограми, туку психичкото и физичкото чувство кое се добива од водењето на здрав живот и од вежбањето. Таа објасни дека со личниот тренер Бен Бруно осмислила 12-неделна програма за вежбање наречена Strong4Me, а која треба да им помогне на сите жени да се чувствуваат подобро, дури и ако немаат време и пари за теретана. Личните цели да можат да ги остварат и во сопствениот дом.

Освен интервјуто Кејт доби можност да биде и на насловната страница, под услов фотографиите да бидат необработени. Насловната страница од нејзиниот природен изглед по породувањето ја објави на Instagram, со што доби едногласна поддршка во одлуката да не ги фотошопира фотографиите.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Things are finally heating up...

A post shared by Kate Upton (@kateupton) on

реклама

Бил Гејтс: Пандемијата за богатиот свет ќе заврши до 2021, за другите подоцна

Read more

Што треба да правите по секое вежбање за да стопите двојно повеќе масни наслаги?

Read more

Пет најчести лаги кои жените ги кажуваат за сексот

Read more

10 август 1913, Со Букурешкиот договор била поделена Македонија

Read more

Стил

Саманта Сепулведа, секси полицајка од која криминалците не бегаат

Read more

Модерните пензионери од Тајван кои го освоија Instagram

Read more

Направете сами - природна маска за кожа

Read more

15 брзи фризури за мали девојчиња со долга коса

Read more

Магазин

  • play_arrow

Најскапата маска против COVID-19 е од злато и дијаманти

Читај повеќе

Колку калории се трошат за време на сексот?

Читај повеќе

Арнолд Шварценегер стана дедо

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајк Тајсон три рунди се бореше со ајкули и победи со „нокаут“

Читај повеќе

Зошто некои луѓе минуваат со полесни симптоми, а други се борат за живот?

Читај повеќе

Пет најчести лаги кои жените ги кажуваат за сексот

Читај повеќе
  • play_arrow

Бил Гејтс: Пандемијата за богатиот свет ќе заврши до 2021, за другите подоцна

Читај повеќе
  • play_arrow

Здраво и вкусно: Осум рецепти за врап со туна и пилешко

Читај повеќе
  • filter

Највисокиот монтажен облакодер во светот се гради во Сингапур

Читај повеќе