Хамилтон пред Јапонското ГП: Се надевам Ред Бул нема да биде 30 секунди пред сите

Ф1
Ф.З.
/ 22.09.2023 / 09:13

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, се надева дека Ред Бул нема да биде 30 секунди пред сите на Јапонското ГП, што е претстојната трка од шампионатот во Формула 1.

Возачите на Ред Бул сезонава победија на 14 трки во Формула 1, а нивната доминација ја прекина Ферари, кој победи на Големата награда на Сингапур.

„Се надевам дека Ред Бул нема да биде 30 секунди пред сите, како што се случуваше во минатото. Имаа тежок викенд, но нивниот болид треба да биде одличен овде. Имаат одличен ритам во текот на целата година, а Јапонија навистина им одговара“, рече Хамилтон.

Понатаму рече дека Мерцедес се подобрил во текот на оваа сезона и дека очекува тој тренд да продолжи.

„Што се однесува до Мерцедес, сакаме да бидеме што е можно поблиску до Ред Бул. Има работи каде што се подобривме и очекуваме тој тренд да продолжи“, додаде Хамилтон.

Трката за Големата награда на Јапонија е закажана за в недела со почеток во 7 часот наутро по македонско време.

реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

10 добри навики на паровите кои остануваат заедно засекогаш

Read more

Ф1

Необична потрага во Абу Даби: Член на Мерцедес ангажирал нуркач за да го најде изгубениот прстен

Read more

Верстапен прекрши непишано правило, не ги честеше колегите вечера

Read more

Верстапен: Зад нас е неверојатна година, но секогаш сакаме да бидеме подобри

Read more

Верстапен победи и во Лас Вегас, Леклер во последниот круг го престигна Перес

Read more
 

Спорт

Заврши есенскиот дел во 1.МФЛ, мешаница на врвот и на дното

Читај повеќе

Потпишан најголемиот договор во историјата на американскиот спорт

Читај повеќе
  • play_arrow

Лејкерс го освоија НБА купот – МВП трофејот за Леброн Џејмс

Читај повеќе
  • play_arrow

Македонија ЃП бара оставки во Судиската организација

Читај повеќе
  • play_arrow

Ајнтрахт го декласира Баерн – пукна петарда во мрежата на Нојер

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се случува во Евертон?

Читај повеќе

Анчелоти: Не ми требаат пари, не би заминал во Саудиска Арабија за 500 милиони евра

Читај повеќе
  • play_arrow

Fun with Flags со Фримпонг од Леверкузен

Читај повеќе
  • play_arrow

Како се менува рамнотежата на моќ во светскиот фудбал?

Читај повеќе