Хиларија и Алек Болдвин го добија шестото дете

Хиларија Болдвин на Instagram објави дека таа и сопругот Алек Болдвин го добија шестото дете, по само шест месеци од раѓањето на нивното петто дете.

Таа објави фотографија со децата Кармен, Рафаел, Леонардо, Ромео и Едуардо, заедно со новороденчето.

„Седум“, стои во описот на фотографијата што Хиларија ја објави, а се однесува на бројот на деца кои Алек Болдвин ги има. Тој со првата сопруга Ким Бесинџер има 25-годишна ќерка.

Хиларија и Алек не објавија јавно дека очекуваат уште едно дете. Во 2020 година Хиларија го најави раѓањето на петтото дете, но не и на шестото.

Потоа, во нова фотографија Хиларија откри дека имаат ќерка која се вика Луција.

„Мојот живот“, напиша актерот на Instagram.

Алек и Хиларија се во брак од 2012 година, по врска што траеше помалку од една година. И двајцата се успешни и остварени во професиите па уживаат во семејната идила. Нивниот брак важи за еден од најстабилните во Холивуд.

реклама

Детална астро анализа до 31 мај за секој хороскопски знак

Read more

Надзорните камери на трговскиот во Харков го снимија моментот на нападот, 16 мртви

Read more

Која храна треба да ја јадеме често за природно зајакнување на имунитетот?

Read more

Зелката е новата суперхрана на годината

Read more

Филм & ТВ

Трејлерот за новиот филм со Блејк Лајвли е прегледан повеќе од 222 милиони пати

Read more

Џеј Ло затечена од новинар кој ја праша за разводот од Бен Афлек

Read more

Прв тизер со Лиам Хемсворт како Witcher, сите го коментираат истото

Read more

Деми Мур по 25 години се врати во Кан, публиката ѝ аплаудираше 13 минути

Read more
 

Сцена

Трејлерот за новиот филм со Блејк Лајвли е прегледан повеќе од 222 милиони пати

Читај повеќе
  • play_arrow

Селин Дион низ солзи зборуваше за ретката болест: Ако не можам да одам, ќе ползам

Читај повеќе
  • play_arrow

Џеј Ло затечена од новинар кој ја праша за разводот од Бен Афлек

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв тизер со Лиам Хемсворт како Witcher, сите го коментираат истото

Читај повеќе
  • filter

Деми Мур по 25 години се врати во Кан, публиката ѝ аплаудираше 13 минути

Читај повеќе

Полициска истрага за смртта на Метју Пери: Кој му го дал кетаминот?

Читај повеќе

The Rock изгледа непрепознатливо во неговата нова улога

Читај повеќе
  • play_arrow

Новинар ја изненади Ема Стоун кога ѝ се обрати со вистинското име

Читај повеќе
  • play_arrow

Филмот за Доналд Трамп разгоре контроверзии во Кан

Читај повеќе