Хиларија и Алек Болдвин го добија шестото дете

Хиларија Болдвин на Instagram објави дека таа и сопругот Алек Болдвин го добија шестото дете, по само шест месеци од раѓањето на нивното петто дете.

Таа објави фотографија со децата Кармен, Рафаел, Леонардо, Ромео и Едуардо, заедно со новороденчето.

„Седум“, стои во описот на фотографијата што Хиларија ја објави, а се однесува на бројот на деца кои Алек Болдвин ги има. Тој со првата сопруга Ким Бесинџер има 25-годишна ќерка.

Хиларија и Алек не објавија јавно дека очекуваат уште едно дете. Во 2020 година Хиларија го најави раѓањето на петтото дете, но не и на шестото.

Потоа, во нова фотографија Хиларија откри дека имаат ќерка која се вика Луција.

„Мојот живот“, напиша актерот на Instagram.

Алек и Хиларија се во брак од 2012 година, по врска што траеше помалку од една година. И двајцата се успешни и остварени во професиите па уживаат во семејната идила. Нивниот брак важи за еден од најстабилните во Холивуд.

реклама

Филм & ТВ

Како се снимаше Lord of the Rings

Read more

Дени Мастерсон прогласен за виновен за силување

Read more

Која е Нур Алфала, со која Ал Пачино ќе има дете?

Read more

Сè што е погрешно со „Малата сирена“

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Како се снимаше Lord of the Rings

Читај повеќе

Дени Мастерсон прогласен за виновен за силување

Читај повеќе

Која е Нур Алфала, со која Ал Пачино ќе има дете?

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Малата сирена“

Читај повеќе

Почина Драги Христов - Шпага

Читај повеќе

Ал Пачино ќе се придружи на клубот стари татковци

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за John Wick Chapter 4

Читај повеќе

Актери и актерки кои пораснале во сиромаштија, а денес се светски ѕвезди

Читај повеќе
  • play_arrow

Судот одлучи: Сцената од филмот „Romeo and Juliet“ не е детска порнографија

Читај повеќе