Кога вашиот модел на Samsung смартфон ќе добие Android 14?

Со нетрпение го чекате ажурирањето One UI 6.0? Сега знаеме кога ќе пристигне.

Samsung го лансираше ажурирањето на Android 14 само за уредите од серијата Galaxy S23.

Во моментов, јужнокорејската компанија ја тестира бета верзијата на софтверот на уште неколку модели, со очекување дека стабилната верзија ќе пристигне на повеќето поддржани телефони до крајот на годината.

Сепак, се поставува прашањето - кога ажурирањето на One UI 6.0 ќе стигне до останатите телефони од сериите Galaxy S, Galaxy A и Galaxy Z? За среќа, не треба да чекаме одговор.

Благодарение на најавата на менаџерот романскиот Samsung Community форум, ги добивме очекуваните датуми за надградба за дури 34 уреди на Samsung.

Можете да видите дали вашиот е меѓу нив во списокот подолу, но имајте на ум дека тоа е за романскиот пазар и дека датумите се предмет на промена доколку се откријат проблеми со софтверот.

45. недела

Galaxy A14 5G: нема очекуван датум

Galaxy A34: 13.11.2023

Galaxy A54: 13.11.2023

Galaxy S22: 15.11.2023

Galaxy S22+: 15.11.2023

Galaxy S22 Ultra: 15.11.2023

Galaxy S23 FE: 20.11.2023

Galaxy Z Flip 5: 13.11.2023

Galaxy Z Fold 5: 13.11.2023

46. недела

Galaxy A13 5G: 20.11.2023

Galaxy A33 5G: 20.11.2023

Galaxy A52: 27.11.2023

Galaxy A52s 5G: 27.11.2023

Galaxy A53 5G: 20.11.2023

Galaxy A72: 30.11.2023

Galaxy S21: 20.11.2023

Galaxy S21+: 20.11.2023

Galaxy S21 Ultra: 20.11.2023

Galaxy S21 FE: 24.11.2023

Galaxy Z Flip 4: 20.11.2023

Galaxy Z Fold 4: 20.11.2023

47. недела

Galaxy A13: 27.11.2023

Galaxy A14: нема очекуван датум

Galaxy A23 5G: 27.11.2023

Galaxy A25 5G: 01.12.2023

Galaxy A52 5G: нема очекуван датум

Galaxy Tab A7 Lite: нема очекуван датум

Galaxy Z Flip 3: 27.11.2023

Galaxy Z Fold 3: 27.11.2023

48. недела

Galaxy A04s: 04.12.2023

49. недела

Galaxy XCover 5: 08.12.2023

URL
Тагови
реклама

Голем месечен хороскоп за декември 2023

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Зошто треба да јадете кисела зелка цела зима?

Read more

Откриено дека црната дупка во центарот на Млечниот Пат ги искривува времето и просторот

Read more

Софтвер

Апликацијата Google Messages достигна милијарда корисници, доби 7 новитети

Read more

Дали ги знаете 10-те најкорисни кратенки во Microsoft Word?

Read more

Microsoft го најави Copilot AI за Windows 10

Read more

Кога вашиот модел на Samsung смартфон ќе добие Android 14?

Read more
 

Гик

WhatsApp додаде опција за таен код за криење разговори

Читај повеќе

Италијанци ќе го градат модулот за живеење на Месечината

Читај повеќе

Апликацијата Google Messages достигна милијарда корисници, доби 7 новитети

Читај повеќе
  • filter

Virgin Atlantic направи историски лет меѓу Лондон и Њујорк користејќи одржливо авионско гориво

Читај повеќе

Со нас се од самиот почеток: Вошките и нивната улога во проучувањето на миграциите на луѓето

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Кина: Најдовме геометриски форми под површината на Марс

Читај повеќе
  • filter

Европски божикни базари со најдолга и најинтересна традиција

Читај повеќе

Новооткриени сидра на брегот на Сицилија даваат нов увид во архајскиот период

Читај повеќе

Увери се во револуционерна елеганција во производството на Vivax 4K QLED Android TV

Читај повеќе